• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-793-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا:

سطح علمی دانشگاه‌های همدان بالاست

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: کیفیت کل دانشگاه‌های همدان در سطح کشور ۸۱ است که این نشان از بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های استان است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر یعقوب محمدی‌فر چهارشنبه ۷ آذر در کارگروه پژوهش و فناوری، آموزش و نوآوری استان همدان، با اشاره به اینکه آمار دانشجویان سال 98-97 هنوز در دست بررسی است، گفت: ۴۷ هزار و ۲۰۰ دانشجو در استان همدان طی سالتحصیلی 97-96 تحصیل کردند که ۳۸ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و ۹ هزار نفر در بخش تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل بوده‌اند.

وی افزود: طی سالتحصیلی 97-96، ۲۱ هزار دانشجو در دانشگاه پیام‌نور، ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه بوعلی‌سینا، ۶ هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی و ۲ هزار دانشجو در دانشگاه صنعتی همدان تحصیل کرده‌اند.

محمدی‌فر وضعیت ارسال مقاله‌های علمی در سطح بین‌المللی را مطلوب دانست و عنوان کرد: سال‌گذشته ۱۴۸۱ مقاله از سوی استان همدان به سازمان STA ارسال شده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌های فعال در ارسال مقاله، دانشگاه بوعلی‌سینا با ۵۶۱ مقاله، دانشگاه آزاداسلامی با ۲۰۸ مقاله و دانشگاه صنعتی با ۷۶ مقاله بودهاند.

محمدی‌فر با اشاره به وجود ۳۱ مجله علمی پژوهشی در استان و سهم دانشگاه بوعلی از این تعداد، ۱۵ مجله است، عنوان کرد: کیفیت کل دانشگاه‌های همدان در سطح کشور ۸۱ است که این نشان از بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های استان است.

مدیر پژوهشی دانشگاه بوعلی‌سینا نیز با اشاره به برنامه‌های هفته پژوهش در استان، بیان کرد: امسال همانند سال‌های گذشته، مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر استانی ۲۸ آذر در سالن همایش‌‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان از ساعت ۹ صبح با سخنرانی استاندار و رئیس دانشگاه بوعلی برگزار می‌شود.

مهدی بیات با بیان اینکه ۲۴ تا ۳۰ آذر از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان هفته پژوهش نامگذاری شده است، مطرح کرد: نخستین روز از هفته پژوهش، ۲۴ آذر وزیر علوم به شکل نمادین زنگ پژوهش را در یکی‌از مدارس تهران به صدا درمی‌آورد و بدین ترتیب این زنگ به طور همزمان در تمامی مدارس استان‌ها نواخته خواهد شد.

وی ادامه داد: در دومین روز از این هفته، تقدیر از پژوهشگران در سطح ملی صورت می‌گیرد همچنین در هر استان، تمامی دانشگاه‌ها از پژوهشگران برتر خود تقدیر می‌کنند.

بیات با اشاره به برگزاری نمایشگاه مربوط به تحقیقات پژوهشی در سطح کشور، مطرح کرد: طرح‌ها و نوآوری‌های با کیفیت که در یکسال گذشته خلق شده‌اند، در این نمایشگاه از ۳ تا ۵ دی در تهران به نمایش گذاشته خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین تا کنون ۶۵ طرح به دبیرخانه استان همدان معرفی شده این‌ درحالیست که پیش‌بینی می‌شد به علت سختگیری‌های بیشتر امسال این تعداد کمتر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: