• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-993-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس بنیاد بوعلی:

همدانی ها بیشتر به علوم شیخ الرئیس توجه کنند

رئیس بنیاد علمی فرهنگی بوعلی سینا گفت: مردم همدان حساب ویژه ای برای بوعلی باز کنند و بیشتر به علوم این عالم توجه کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت الله غیاث الدین طه محمدی عصر چهارشنبه 7 آذر در همایش روزجهانی فلسفه"بزرگداشت ابن سینا" در همدان اظهار کرد: با مطالعه زندگی بوعلی سینا به این نکته می رسیم که وقتی انسانی عالم شد، خود را پایین و کوچک می بیند. انسان متعالی در طول عمر کوتاه خود، جهاد و ستیزه غیر قابل باور زیادی را پشت سر می گذارد.

وی با بیان اینکه در انسان های معمولی خدا می خواهد حجت را بر دنیا تمام کند، عنوان کرد: جناب بوعلی سینا آنچنان در میدان تعقل و تفکر غرق بود که ایشان در خواب نیز مطالعه می کردند.

طه محمدی تصریح کرد: آنهایی که عاشقانه می خواهند بشریت را از عالم غفلت نجات دهند، آنچنان به کارشان عشق می ورزند که خوابشان نیز همانند بیداری خواهد بود‌.

وی به درجات بالای علمی و عقلی بوعلی سینا اشاره و بیان کرد: وی به نقطه ای رسیده بود که نجات و سعادت انسان ها آنقدر برایش مهم بوده که با تمام وجود خود را به آب و آتش می زد تا آنها را نجات دهد.

امام جمعه همدان دانشمندان را الگوهای افتخارات هر شهر و دیاری عنوان و تاکید کرد: باید همه ما از حرکات اندیشمندان و دانشمندان الگو و سرمشق بگیریم.

وی خطاب به حاضرین در جلسه گفت: حضور شما در مراسم روز فلسفه، به خاطر احترام به عقلانیت و فلسفه قابل قدردانی است. فلاسفه باید هم قدر خود را بدانند و هم دلسوزانه برای تربیت دیگران تلاش کنند.

طه محمدی به شرایط موجود اقتصادی جامعه نیز اشاره و عنوان کرد: از نکبت های آخرالزمان این است که همه فقط به پول توجه می کنند که باید در این شرایط کمی به خود بیایم و یاور همدیگر باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: