• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1593-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/معرفی گیاهان تصفیه‌کننده هوا/

اریکا؛ داروی سرماخوردگی

وجود گیاه و گل در خانه می‌تواند بر روی افرادی که با مشکل کمبود خوابروبرو هستند اثر مثبت بگذارد به‌طوریکه تصفیه هوای خانه می‌تواند کیفیت خواب و سلامتی بدن را ارتقاء دهد .  بنابراین وجود گیاهان در منزل می‌تواند علاوه بر تصفیه هوای خانه به درمان برخی بیماری‌ها نیز کمک کند.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، در میان گلها و گیاهان تصفیه‌کننده هوا «نخل پروانه‌ای» یکی از گیاهان زیبا و با قابلیت نگهداری در آپارتمان است.   نخل پروانه‌ای با نام علمی Areca Palm ، یک گیاه متعلق به منطقه ماداگاسکار است که آلودگی‌ هوا را از بین می‌برد.

محققان می‌گویند این نوع نخل برای کسی که سرما خورده و یا سینوزیتش عود کرده، مثل یک داروی قوی عمل می‌کند چرا که رطوبت ملایمی را در هوا آزاد می‌کند و خود این موضوع موجب می‌شود که تنفس راحت‌تر شود و فرد سریع‌تر به خواب برود.

اریکا می‌تواند برای رفع آلودگی هوا بسیار مفید باشد به طوریکه این گیاه  باعث ایجاد رطوبت در هوا می‌شود و برای محیط‌های آپارتمانی خشک بسیار مناسب است.   همچنین این گیاه قادر است تا مواد سمی و سرطان‌زای موجود در هوا مانند تری کلرو اتیلن، بنزن، کلروفرم، مونوکسید کربن و زایلن را از بین ببرد.

نخل پروانه‌ای شامل ساقه‌های نازک و متعدد و متراکم است. نور متوسط به بالا اما به دور از نور مستقیم آفتاب به طور مثال پشت پرده پنجره یا با فاصله یکی دو متر از یک پنجره بدون پرده و یا پاسیویی بدون تابش مستقیم خورشید بهترین مکان برای نگهداری نخل پروانه‌ای است.

این گیاه نیاز آبی بالایی دارد به طوریکه 2 تا 3 نوبت در هفته نیاز به آبیاری دارد البته این گیاه در فصل زمستان کمتر باید آبیاری شود. نکته مهم در آبیاری این گیاه آبیاری منظم است.   اریکا گیاهی گرمادوست است و تحمل سرمای زمستان را ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: