• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-5097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اسدآباد انجمن معلولان نیاز دارد

معاون فرماندار شهرستان اسدآباد بر ضرورت راه‌اندازی و پیگیری انجمن معلولان در این شهرستان تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، یزدان آزرمی در نشست با معلولان شهرستان اسدآباد به مناسبت 12 آذر ماه روز جهانی معلولان، اظهار کرد: تشکیل انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در همه حوزه‌ها هر چه گسترش یابد دولت از این تشکل‌ها حمایت بیشتری خواهد کرد که به طور قطع انجمن‌های معلولان در این راستا از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه با بیان اینکه معلولان اگر می‌خواهند مطالبه‌ای داشته باشند، در هر زمینه‌ای سقف مطالبات خود را بالا ببرند، افزود: باید با مکفی بودن مستمری معلولان موجبات شکوفایی و بالا رفتن استعداد معلولان را فراهم کرده و معلولان نیز سقف مطالبات خود را ارتقاء دهند. 

آزرمی با تأکید بر ترویج مباحث گفتگومحور تحت عنوان گفتمان‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بین مسئولان و معلولان اسدآبادی تصریح کرد: در بسیاری از موارد پیگیری و دقت‌نظر، تلاش و ایفای نقش معلولان بیشتر از سایر اقشار جامعه بوده که این امر از نقش موثری در تأثیرگذاری جامعه برخوردار است.

مدیر اداره بهزیستی شهرستان اسدآباد هم از وجود 1586 معلول ذهنی و جسمی در این شهرستان خبر داد و گفت: مجموع معلولان شناسایی شده این شهرستان 1586 نفر بوده که از این تعداد، معلولان شناسایی شده 717 نفر معلول جسمی، 693 نفر ذهنی، 41 نفر روانی، 170 نفر شنوایی، 12 نفر صوت و گفتار و 94 نفر معلولان بینایی را تشکیل می‌دهند.

اکبر احمدی‌منش یادآور شد: در حال حاضر حوزه توانبخشی بهزیستی اسدآباد به تعداد 1586 معلول که 520 نفر آنان مستمری‌بگیر و 1066 نفر غیرمستمری‌بگیر هستند، خدمات مددکاری و توانبخشی ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به افزایش 100 درصدی ظرفیت حق پرستاری معلولان ضایع نخاعی شهرستان تصریح کرد: بحث توانبخشی مراقبت در منزل از معلولان اسدآبادی امسال از 40 نفر به 60 نفر ارتقاء داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: