• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-5197-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملاير:

روي پسماندهاي خروجی واحدهای تولیدی ملایر نظارت شود

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ملاير گفت: مديران کارخانه‌ها و واحدهاي توليدي در ملاير بر روي پسماندهاي خروجي از واحدها نظارت و مديريت بيشتري داشته باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، باب‌اله فتحی دوشنبه 12 آذر در کارگروه پسماند شهرستان ملایر، افزود: حفظ و احترام به محيط‌ زيست را بايد به‌ صورت فرهنگ درآوريم و همه اقشار جامعه را با اهميت محيط‌ زيست آشنا کنیم.

وی با بیان اینکه محيط‌ زيست نعمت ارزشمندي است که بايد حفظ و به‌ درستي به آيندگان منتقل شود، عنوان کرد: شهرستان ملاير ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي فراواني دارد که بايد از آنها استفاده شود.

فتحي خاطرنشان کرد: همدان و ملاير به‌عنوان شهرستان‌هاي معين دفع پسماندها در استان معرفی شده‌اند و درحال پيگيري احداث کارخانه بازيافت از زباله‌ها توسط بخش خصوصي هستيم.

وي تصريح کرد: همه بيمارستان‌هاي ملاير مجهز به دستگاه بي‌خطرسازي زباله‌هاي عفوني هستند و در اين زمينه در بيمارستان‌ها مشکلي وجود ندارد.

فرماندار ملایر تأکيد کرد: بايد آموزش افرادي که با زباله‌ها و پسماندها در ارتباط هستند را جدي‌تر بگيريم و در اين زمینه آگاه‌سازي‌هاي لازم صورت پذيرد.

وی با بیان اینکه حفاظت و اهميت دادن به محيط‌زيست وظيفه دستگاه خاصي نيست بلکه اين وظيفه همه دستگاه‌ها و آحاد مردم است، ادامه داد: آموزش به ‌عنوان محور کارهاست و بايد آگاهي‌بخشي و اطلاع‌رساني لازم را در کلاس‌هاي آموزشي به اقشار مختلف مردم داشته باشم.

فتحی با اشاره به اینکه اگر قوانين و مقررات به ‌درستي رعايت شود و همه بر اين اصل پافشاري کنيم به طور قطع مشکلات کمتر می‌شود، گفت: زباله‌ها يکي از مهمترين عوامل تهديد محيط‌ زيست به شمار می‌روند و دهياران مي‌‌توانند در انتقال و دفع بهداشتي زباله‌ها در روستاها نقش مؤثري داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: