• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-5497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

20 هکتار جنگل‌کاری در منطقه چهاردولی اسدآباد

مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد از احداث و ایجاد 20 هکتار جنگل‌ دستکاشت در منطقه چهاردولی این شهرستان خبر داد.

قباد پیری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: این جنگل‌کاری با قرارداد 2 ماه و اعتباری افزون بر 600 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در راستای زیست‌محیطی، توسعه فضای سبز، کاهش آلودگی و بهبود معیشت و اقتصاد جوامع محلی در دست انجام است.

وی با بیان اینکه امروزه یکی از شاخصه‌های توسعه جوامع جنگل‌کاری محسوب شده، افزود: در حال حاضر سرانه جنگل اسدآباد به ازای هر نفر 40 متر بوده که با این میزان سرانه شهرستان اسدآباد دارای کمترین سرانه فضای سبز است.

پیری با اشاره به اینکه اسدآباد کمترین فضای سبز کشور را دارا بوده و جنگل طبیعی ندارد، خاطرنشان کرد: در طرح جنگل‌کاری دومنظوره 20 هکتاری منطقه چهاردولی کاشت درختان مثمر و غیرمثمر در دست اجرا بوده که سماق، زرشک و زالزالک از درختان مثمر و ارزن و سرو از جمله درختان غیرمثمر در اجرای این طرح هستند.

وی در ادامه از کشت گیاه آویشن برای نخستین‌بار در منطقه چهاردولی اسدآباد با توجه به حوزه آبخیزداری بودن این منطقه خبر داد و اضافه کرد: این طرح در حال حاضر در دو روستای قراکند و پیرملو  منطقه چهاردولی در دست اجراست.

پیری در پایان گفت: شهرستان اسدآباد دارای 453 هکتار جنگل دستکاشت بوده که از این میزان جنگل دستکاشت، 286 هکتار در گردنه، 163 هکتار در حاشیه جاده و پارک زائر و مابقی نیز در راهدارخانه گردنه شهرستان قرار گرفته و اکثریت این جنگل‌ها شامل درختان بادام‌شیرین هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: