• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-5597-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد:

دانشجویان می‌توانند به مسئولان تذکر دهند

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: امربه معروف و نهی از منکر جزء آموزه‌های دینی ما بوده و تنها در حجاب خلاصه نمی‌شود بلکه در جاهایی که مسئولان مسیری را خطا رفتند دانشجویان می‌توانند به مسئولان تذکر دهند و مطالبه‌گر باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در مراسم روز دانشجو دانشجویان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، اظهار کرد: 16 آذر یادآور حماسه‌آفرینی دانشجویان استکبارستیز دانشگاه تهران در سال 1332 است که این روز را نقطه عطفی در پدید آمدن جنبش دانشجویی در کشور بدل ساختند.

وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشجویان نگاه ویژه‌ای دارند، تصریح کرد: ایشان در سخنانی دانشجو را فردی روشنفکر تمام عیار و قشر برگزیده جامعه معرفی کرده‌اند. 

حمیدوند در ادامه دانشجویان را پیشرو و نمایندگان فرهیخته هر جامعه دانست و تصریح کرد: روز دانشجو، یک روز ارزشمند بوده که هر چقدر این روز را ارج نهیم کم است چرا که این روز به دانشجویان هویت بخشید و دانشجویان را در رأس امور سیاسی کشور قرار داد.

وی با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه ما باید به دانشگاه جهت دهیم، تحصیل مطلق ملاک نیست و اگر علم با جهت باشد امکان ندارد خلاف جهت ملت تجهیز شود، علم منهای تقوا ولو علم توحید بی‌فایده است، گفت: دانشجو فقط نباید به تحصیل فکر کند بلکه باید خوب درس بخواند و در کنار آن به مسائل سیاسی نیز فکر کند و دید و سواد سیاسی داشته باشد به طوریکه تشخیص دهد مصالح نظام چیست و بتواند از انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع و در راستای نظام و مقام معظم رهبری حرکت کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: