• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-4894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی استان همدان :

وجود حوزه دردانشگاه‌ها و مراکز عالی ضروری است

مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی استان همدان وجود حوزه دردانشگاه‌ها و مراکز عالی را ضروری دانست و گفت: وجود حوزه در دانشگاه وسیله‌ای  برای رسیدن به معنویت حقیقی در فضای دانشگاه باید همراه با اساتید متدین و معتقد باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی فاطمی‌پور چهارشنبه 14 آذر در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، بیان کرد: حوزه می‌تواند در  مراکز عالی معنویت را به وجود بیاورد معنویتی که مبنای آن باید مذهب و عدم شرک به خداوند باشد.

وی افزود: انقلاب این معنویت را در خود داشت معنویتی که با عزمی راسخ در برابر استکبار و ظلم جهانی ایستاد و مقابله کرد و علت این پیروزی اخلاص و معنویت پاک جوانان و امام (ره) بود.

فاطمی‌پور اظهار کرد: معنویت نیازیست که انسان در طول تاریخ به آن نیازداشته و تا زمانی که به آن نرسد آرامش ندارد، پس چه بهتر که این معنویت و نیاز در فضایی که قشر بیدار جامعه در آن تربیت می‌شود تقویت شود.

وی خاطر نشان کرد: هدف انقلاب هم تقویت این معنویت در جوانان نسل خود بود  چرا که بیش از 90 درصد اقدامات انقلاب در راستای نهادینه کردن این حس و فقط 6 درصد اهداف اقتصادی در خود جای داده بود.

مسئول سابق نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی استان همدان نیز در این مراسم با طلب حلالیت از مسئولین و دانشجویان عنوان کرد: در این مدت ریاست نهاد رهبری سعی کردیم که تمام کارها بر مبنای رضایت خداوند باشد و خدارا شاکریم که توانستیم در ایفای وظیفه خود به خوبی عمل کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین  داود خوش باور با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از مراکز عالی کشور محسوب می‌شود  اضافه کرد: در 4 سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی جزء مراکز عالی برتر در اجرای طرح ضیافت بوده‌است.

وی  افزود: بخش فرهنگی این دانشگاه وظیفه خود را به خوبی عمل کرده و اقداماتی از جمله راه‌اندازی اردوی راهیان نور، شب‌های فرهنگی، ضیافت اندیشه و طرح معرفت را در راستای اعتلای فرهنگی انجام داده‌است.

خوش‌باوردر پایان گفت: این اقدامات به صورت گسترده در میان دانشجویان از جمله  طرح معرفت در قالب 20 کلاس و 600 دانشجو در طول 200 جلسه، طرح روحانی بالینی در بیمارستان‌ها  و دوره‌های ضمن خدمت و کارآموزی برگزار شد.

به‌گزارش ایسنا؛ در پایان این مراسم از زحمات حجت الاسلام والمسلمین داود خوش‌باور قدردانی شد و حجت الاسلام والمسلمین مهدی فاطمی‌پور با حکمی به عنوان ریاست نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی همدان منصوب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: