• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-6097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار شهرستان اسدآباد :

نبود مرکز توانبخشی معلولان بالای 14 سال یکی از خلاء های اسدآباد

فرماندار اسدآباد گفت: در حال حاضر نبود مرکز توانبخشی معلولان بالای 14 سال یکی از خلاء ها  در این شهرستان بوده که راه اندازی آن ضرورت دارد.

به گزارش ایسنا ، منطقه همدان، کریم حمیدوند در حاشیه بازدید  خود به همراه اصحاب رسانه از مرکز آموزشی و توانبخشی معلولان زیر 14 سال ابن سینا  اسدآباد،  اظهار کرد: در حال حاضر علاوه بر نبود  مرکز توانبخشی بزرگسالان، نبود مرکز توانبخشی اوتیسم ، مرکز نگهداری شبانه روزی معلولان ، مرکزنگهداری  سالمندان و حرفه آموزی معلولان بالای 14 سال از جمله مشکلات خانواده معلولین و بهزیستی در این شهرستان است.

وی با اشاره به نیاز به وجود مرکز توانبخشی اوتیسم  به صورت تخصصی در شهرستان افزود:اسدآباد فاقد انجمن اوتیسم بوده و این امر موجب آن شده که آمار دقیقی در این شهرستان از کودکان اوتیسمی وجود نداشته باشد که در صورت شناسایی کودکان اوتیسمی و گزارش آمار به استان قطع به یقین در رابطه با راه اندازی مرکز توانبخشی کودکان اوتیسمی به صورت تخصصی توسط اداره کل بهزیستی استان اقدام خواهد شد.

حمیدوند همچنین در رابطه با مرکز نگهداری شبانه روزی معلولان در اسدآباد نیز گفت: این امر در دست اقدام بوده و در صورت به حد نصاب رسیدن ،اداره کل بهزیستی استان این  موضوع را  انجام خواهد داد.

وی با اشاره به مرکز آموزشی و توانبخشی ابن سینا اسدآباد اظهار کرد:این مرکز  خصوصی یک مرکز ذهنی و آموزشی زیر نظر اداره بهزیستی شهرستان برای کودکان معلول زیر 14 ساله بوده که روزانه خدمات آموزشی ،توانبخشی ،گفتار درمانی و کار درمانی را به معلولان ارائه می دهد.

فرماندار با بیان اینکه 50 کودک معلول ذهنی شهر و روستای اسدآباد خدمات خود را از در حال دریافت از  این مرکز هستند افزود:از این تعداد کودک ،یارانه 33 کودک توسط بهزیستی پرداخت شده و مابقی نیز خدمات لازم را به صورت رایگان دریافت می کنند.

گفتنی است؛ مجموع توانخواهان  شناسایی شده این شهرستان 1586 نفر بوده که از این تعداد، معلولان شناسایی شده 717 نفر معلول جسمی، 693 نفر ذهنی، 41 نفر روانی، 170 نفر شنوایی، 12 نفر صوت و گفتار و 94 نفر معلولان بینایی را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: