• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-6197-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با ثبت جهانی انگور ملایر رقم خورد:

به رسمیت شناخته شدن تاریخ 12 هزار ساله کشاورزی ایران در فائو

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ملایر با بیان اینکه ایده اصلی ثبت جهانی انگور ملایر توسط جهاد کشاورزی ملایر در اواخر سال 95 به وزارت جهاد کشاورزی و مرکز پژوهش های اقتصادی این وزارت ارائه شد، گفت: پروپوزال توسط وزارت جهاد کشاورزی برای ارائه به فائو تهیه شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی مروت امیری عصر چهارشنبه 14 آذر ماه در جمع خبرنگاران، افزود: باتوجه به آنکه این امکان وجود داشت که در زمان بازدید نمایندگان فائو امکان نمایش برخی پتانسیل ها و ظرفیت ها  فراهم نباشد به همین دلیل پیشنهاد ساخت فیلم مستند توسط جهاد کشاورزی ارائه و با پیگیری فراوان انجام شد.

وی با بیان اینکه ملایر، تولید کننده مرغوب ترین انگور در سطح کشور و دنیاست، افزود: با ثبت جهانی انگور ملایر، نقشه دره جوزان در سایت فائو معرفی و تاریخ 12 هزار ساله کشاورزی ایران در فائو به رسمیت شناخته شد.

مروت امیری با اشاره به اینکه این موفقیت باعث شد انگور ملایر به عنوان یک برند جهانی به دنیا معرفی شود، ادامه داد: سازمان جهانی فائو در سال ۲۰۰۲ با ابتکار عمل بحث جیاس را برای معرفی و حفاظت از پتانسیل های بخش کشاورزی در دنیا مطرح کرد.

وی با اشاره به مطرح شدن فاکتورها و پارامترهای سختگیرانه فائو در این زمینه خاطرنشان کرد: تاکنون فقط ۵۲ جیاس در فائو به ثبت رسیده که بیشترین آنها مربوط به چین و ژاپن هستند و اکنون با ثبت جهانی انگور ملایر، پنجاه و سومین جساس دنیا به ما تعلق گرفت.

مروت امیری به پارامترهای فائو برای ثبت یک محصول کشاورزی اشاره و اظهارکرد: مواردی چون داشتن چشم انداز نقشه اقتصادی ریشه فرهنگی و تاریخی و نظام بهره برداری از جمله این موارد است که خوشبختانه انگور ملایر تمام این فاکتورها را داشت.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر به مستندسازی انجام شده تمام پتانسیل های موجود ملایر در زمینه تولید، کشت و برداشت انگور و مشتقات آن برای سازمان و نمایندگان فائو و تهیه فیلم مربوطه و ارائه آن اشاره کرد و افزو‌د: نمایندگان فائو در بازدید دو روزه خود از اراضی و باغات دره جوزان ملایر به نظم و برنامه ریزی انجام شده در این رابطه معترف شدند.

مروت امیری با بیان اینکه از دیرباز آمادگی و پتانسیل ثبت جهانی انگور ملایر به واسطه زحمات باغداران این خطه وجود داشت و ما فقط زمینه معرفی و شناساندن آن را برای ثبت جهانی انجام دادیم، گفت: در این بازدیدها سایت دره جوزان با بیش از ۳ هزار هکتار باغات انگور به نماینده فائو معرفی شد.

متوسط برداشت انگور در باغات جوزان ۳۵ تن است

وی با اشاره به اینکه از 4 هزار و 250 هکتار اراضی کشاورزی دره جوزان ، ۳ هزار هکتار آن باغات انگور است، بیان کرد: متوسط برداشت انگور در هر هکتار باغات دره جوزان ۳۵ تن بوده و کیفیت انگور ملایر مرغوب تر از سایر نقاط جهان است.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر به سختگیری ها و حساسیت فائو در بحث جیاس ها به عنوان میراث های کشاورزی به منظور شناسائی و حفاظت این داشته ها و نظامندکردن روند تولید محصولات کشاورزی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: تنوع زیستی و حیات وحش موجود در دره جوزان ملایر و کشت 15 رقم انگور متنوع، وجود منطقه حفاظت شده لشگردر، دره سماق با بیش از 40 هکتار سماق وحشی و وجود دره شیر و پلنگ با انواع گونه های زاگرس از جمله دلایل معرفی سایت دره جوزان به فائو بود.

وی ادامه داد: برای ثبت جیاس مواردی چون بحث دانش بومی و محلی  مثل خاک کردن انگورها در فصل سرما، شیره پزی، فرهنگ و نظام های ارزشی و سازمان های اجتماعی حاکم برای بهره برداری از جیاس برای فائو بسیار مهم بود که خوشبختانه این موارد در جوزان ملایر وجود داشت و بیشتر دهیاران آن منطقه خانم بودند.

مروت امیری به فعالیت 2 تعاونی خُرد زنان و تعاونی باغداران در سایت جوزان اشاره و با بیان کرد: این تعاونی نظر نماینده فائو را بسیار جلب کرد.

وی افزود: در بازدید نماینده فائو، نمایشگاه فرش های دست بافت دره جوزان برپا شد و نقشه یک فرش مناظر دره جوزان بود و حاشیه های آن را کارها و فرآوری های انگور تشکل می داد و در وسطش آرم فائو در نظر گرفته شده بود که نظر نماینده فائو را جلب کرد و نخستین گره فرش توسط این شخص زده شد.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر یادآورشد: در این میان چشم انداز طبیعی دره جوران، ریشه تاریخی کشت انگور و سنت های مردمان این دیار، برنامه ریزی و نظم مسئولان ملایر در ارائه برنامه ها و ظرفیت های شهرستان به نماینده فائو در ثبت جهانی بسیار کلیدی عمل کرد.

وی با بیان اینکه در این میان حفاظت و بهره برداری از باغات انگور حائز اهمیت است، از نظارت کامل و دقیق فائو از این پس بر ملایر و باغات آن خبر داد و تصریح کرد: باید برنامه مدونی برای حفظ این دستاورد مهم طرح ریزی شود.

وی به برنامه ریزی انجام شده ۵ ساله برای ۵ هزار هکتار از باغات شهرستان ملایر اشاره و اظهارکرد: اجرای نهایی این برنامه نیازمند تأمین اعتبار و بودجه لازم از سوی وزارت جهاد کشاورزی و فائو است.

مرود امیری بیان کرد: جهاد کشاورزی ملایر در تدوین برنامه 5 ساله توسعه باغات انگور اجرای طرح فراز و داربستی کردن 5 هزار هکتار از باغات انگور، مبارزه با آفات و امراض در 10 هزار هکتار از باغات،  اجرای سیستم آبیاری نوین و تغذیه اصولی باغات انگور را لحاظ کرده است.

وی با بیان اینکه ما به دنیال اجرای سیستم آبیاری کم فشار در باغات هستیم، ادامه داد: استفاده از گونی های چتایی برای خشک کردن کشمش و استفاده از سبد برای حمل انگور از باغات به کارخانجات در دستور کار ما قرار گرفته است.

وضعیت نامناسب شرایط نگهداری کشمش در کاخانجات

وی با بیان اینکه شرایط نگهداری کشمش ها در کاخانجات ملایر وضعیت مناسبی ندارد و انتظار داریم با همکاری نمایندگان مردم ملایر در مجلس این مشکل به طور اساسی حل شود، گفت: باید با همکاری ادارات جهاد کشاورزی، استاندارد، شبکه بهداشت و درمان و... در زمینه نگهداری کشمش ها در کارخانجات، نظارت بیشتری رقم بخورد.

دستاوردهای ثبت جهانی شدن انگور برای ملایر

مدیر جهاد کشاورزی ملایر به دستاوردهای ثبت جهانی شدن انگور برای ملایر اشاره کرد و یادآورشد: ما در آینده از پشتیبانی علمی و مالی فائو بهره مند می شویم.

مروت امیری با بیان اینکه این ثبت جهانی شدن بر گردشگری، صاردات، اشتغالزایی و ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی ما تأثیر مثبتی دارد، گفت: یکی از موارد مدنظر فائو بحث امنیت غذایی و دخالت جیاس در وضعیت اقتصادی منطقه است.

وی توضیح داد: این جیاس زمانی تداوم دارد که سودش را مردم منطقه به ویژه کشاورزان و باغداران ببرند، همچنین فروش محصولات باغی و مشتقات انگور ملایر از دیگر موارد مدنظر فائو بود.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر با بیان اینکه بحث جهانی شدن انگور ملایر طی یک سال گذشته پتانسیل و انرژِی این اداره را به طور کامل به خود اختصاص داد، افزود: امیدواریم زیرساخت های لازم جهت جذب توریست در منطقه دره جوزان فراهم شود.

وی از نمایندگان مردم ملایر در مجلس، فرماندری، معاونین فرماندار، بخشداران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، معاونان او در امر تولیدات گیاهی و باغبانی، کارشناسان مرکز پژوهش های اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی شامل دکتر جانعلی بهزاد نسب، دکتر کیانی راد، دکتر کاظمی، مهندس کریمی و مهندس موسوی، پرسنل جهاد کشاورزی ملایر، دهیاران، کشاورزان و دانشگاه ملی و پژوهشکده انگور ملایر و میراث فرهنگی در زمینه جهانی شدن انگور ملایر تقدیر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: