• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-6697-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار رزن اعلام کرد

معرفی 35 کشاورز رزنی به مراجع قضایی/ تخلیه فاضلاب در اراضی کشاورزی و رودخانه ها

فرماندار شهرستان رزن گفت: کشاورزانی که اقدام به کشت محصولات زیر پلاستیکی کرده و پس از اتمام فرآیند برداشت محصول پلاستیک ها را جمع نکرده اند به مراجع قضایی معرفی شده اند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدرضا سلامتی در جلسه مدیریت پسماند شهرستان رزن، از تشکیل 10پرونده قضایی در سالجاری برای کشاورزان شهرستان رزن خبر داد و افزود:در این ارتباط 35نفر از صاحبان زمین ها و اجاره کنندگان این زمین ها به دادگاه معرفی شده اند.

وی عنوان کرد: برخورد جدی با کشاورزانی که اقدام به کشت محصولات زیر پلاستیکی کرده و بعد از کشت پلاستیک ها را در زمین کشاورزی رها می کنند با جدیت در حال انجام است. 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 15 پرونده برای کشاورزانی که اقدام به آلوده کردن زمین های کشاورزی کرده بودند، تشکیل شد، خاطرنشان کرد: در این ارتباط برای 20نفر پرونده قضایی تشکیل و خاطیان به دستگاه قضا معرفی شد. 

سلامتی بیان کرد: سال گذشته کشاورزانی که پلاستیک های حاصل از کشت را در زمین های خود جمع آوری نکرده بودند به پرداخت 2 تا 8 میلیون تومان جریمه نقدی و 91 روز تا 1 سال حبس محکوم شدند.

وی تصریح کرد: عمدتا کشاورزان غیر بومی در شهرستان رزن کشت ها زیر پلاستیکی انجام می دهند و بعد از برداشت محصولات کشاورزی پلاستیک ها را رها کرده و شهرستان را ترک می کنند.

وی ادامه داد: تذکرهای لازم در این ارتباط هم به کشاورز و هم به اجاره کنندگان زمین قبل از زمان کشت داده شود و یا از کشاورزان تعهد اخذ شود تا بعد از انجام فرآیند کشت پلاستیک ها را از زمین های کشاورزی جمع آوری کنند. 

فرماندار رزن با عنوان اینکه ساماندهی دفع بهداشتی زباله در شهرداری های شهرستان رزن باید هرچه سریعتر اجرا شود، خاطرنشان کرد: دیم کارشناسی از طرف شهرداری ها،اداره محیط زیست و فرمانداری برای تشکیل مکانی مناسب هرچه سریعتر شناسایی شود.

وی از شهرداران خواست تا مانع از تخلیه نخاله های ساختمانی به حریم جاده ها و یا اراضی کشاورزی شوند و درصورت مشاهد برخورد کنند، ادامه داد: محل های دفع نخاله های ساختمانی هم با نصب تابلو اطلاع رسانی شود.

سلامتی از دیگر مشکلات زیست محیطی این شهرستان را تخلیه فاضلاب چاه ها در اراضی کشاورزی و بعضا در رودخانه ها برشمرد وگفت: برای حل این مشکل محل هایی در شبکه فاضلاب شهر رزن پیش بینی شود تا ماشین های مربوطه کار تخلیه چاه را آن محل ها انجام می دهند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: