• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-6797-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد

وجود 5.2 متر مربع فضا به ازاء هر دانش آموز

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: امروز به ازاء هر دانش آموز در سطح کشور 5.2 مترمربع فضا در اختیار داریم و این در حالیست که قبل از انقلاب این میزان فضا به ازاء هر دانش آموز 1.5 متر مربع بوده است.

به گزارش ایسنا ،منطقه همدان ،رخشانی مهر در سفر یکروزه خود به شهرستان اسدآباد با حضور در  جلسه مدیران و معاونین مدارس این شهرستان اظهار کرد:در طول 40 سال اخیر ساخت و ساز و فضاهای ماندگار بسیار خوبی در کشور انجام شده که مرهون دوره های مختلف انقلاب بوده است.

وی دهه 60 را یکی از دهه های مهم در پیک مدرسه سازی عنوان کرد و افزود:با تشکیل انجمن خیرین مدرسه ساز در سال 77 ،در حال حاضر حدود 20 درصد از فضاهایی که  در اختیار داریم  به کمک خیرین ساخته شده اند.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه از 5.2 دهم فضاها و مدارس موجود 30 درصد فرسوده هستند، یادآورشد:در سال 82 در حدود 70 درصد  مدارس فرسوده و تنها 30 درصد مقاوم بودند.

رئیس نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور  تصریح کرد:در طول برنامه پنجم و چهارم توسعه 4 میلیارد دلار از محل اعتبارات ذخیره ارزی برای نوسازی مدارس تخصیص داده شد که این امر موجب مقاوم سازی 70 درصد مدارس شده و تنها 30 درصد مدارس نیاز به بازسازی دارند.

رخشانی مهر با اشاره به محدود بودن منابع گفت:برای تکمیل فضاهای آموزشی و مدارس به اعتبارات و خدمات خیرین ونقش آفرینی مردم نیازمندیم. 

معاون وزیر آموزش و پرورش  خاطر نشان کرد:در سال 97  اعتباری افزون بر 650 میلیارد تومان توسط دولت برای پروژه های مشارکتی و خیرین مدرسه ساز تامین اعتبار شده که این امر برای اولین بار اتفاق افتاده است.

رخشانی مهر همچنین افزود:در لایحه بودجه سال 98 نیز اتفاق خوبی در این رابطه افتاده و ردیف اعتباری خیرین به 1000 میلیارد تومان ارتقا و افزایش داشته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه فضاها و مدارس را در بحث نوسازی با توجه به محدود بودن منابع باید به خوبی بسازیم گفت:در صورت عدم توجه به کیفیت ساخت در نوسازی مدارس و ساخت مدارس همواره باید در گردش ساخت و ساز و تخریب باشیم که منابع این اجازه را به ما نمی دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: