• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-6997-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر آموزش و پرورش:

20 درصد مدارس کشور را خیرین ساخته اند

2معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:تاکنون خیرین مدرسه ساز 20 درصد مدارس کشور را ساخته اند و اگر دولت سهم خود را به موقع تعمین وتخصیص داده و پروژه خیرین را به موقع تحویل دهد میزان مشارکت خیرین بیشتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا ،منطقه همدان ،رخشانی مهر در سفر یکروزه خود به شهرستان اسدآباد با هدف بازدید میدانی پروژه های نیمه تمام آموزش وپرورش و مدارس فرسوده نیاز به بازسازی این شهرستان در حاشیه بازدید های خود به خبرنگاران اظهار کرد:در لایحه بودجه سال 97 اعتباری افزون بر 577 میلیارد تومان بابت نوسازی مدارس تخصیص و تامین اعتبار شده در حالی که در لایحه بودجه سال 98 این امر رشد 3 برابری داشته است.

وی افزود:نکته جالب در بودجه لایحه 98 توجه به پروژه های نیمه تمام خیرین بوده که در ردیف نوسازی مدارس و طرح های نوسازی مدارس اگر خیرین پروژه ای را به میزان 30 تا 50 درصد پیشرفت فیزیکی برسانند ،دولت نیز مابقی کار را تامین اعتبار خواهد کرد که امسال این رقم از 577 میلیارد تومان در سال 98  به 1000 میلیارد تومان افزایش دارد.

رخشانی مهر یادآور شد:این میزان اعتبار در لایحه بودجه سال 98 با اعتبارات سازمان نوسازی مدارس در سال 96 برابری می کند و اعتبار بی نظیری به شمار می رود. 

وی این افزایش اعتبار را موجب مشارکت هر چه بیشتر خیرین در بحث مدرسه سازی دانست و تصریح کرد:در حوزه پروژه های نیمه تمام ورزشی و پروژه های نیمه تمام از محل پروژه های نیمه تمام طرح تخریب برنامه های ویژه ای دیده شده و  در سال جاری در  طرح های ما 110 درصد در 6 ماه اول سال تخصیص اعتبار اتفاق افتاده که تاکنون در نوسازی بی نظیر بوده است. 

وی اضافه کرد:امیدواریم با اعتباراتی که داده شده بخش جدی از پروژه های نیمه تمام و مشارکتی خیرین و مردم تکمیل شود.

گفتنی است؛ معاون وزیر آموزش و پرورش در سفر یکروزه خود به اسدآباد از پروژه نیمه تمام 20 ساله کانون فرهنگی تربیتی شهید طائفی،استخر شنای فرهنگیان ،آموزشگاه 15 خرداد ،هنرستان فنی امام ،مدرسه شهید سعیدی آموزشگاه یک کلاسه روستای ماوا ،مدرسه قاضی مردان ،پروژه نیمه تمام مدرسه شهرک سید احمد ... بازدید میدانی به عمل آورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: