• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-2992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جانشین معاون آموزش سپاه ابرازامیدواری کرد

سریالی از زندگی شهید همدانی ساخته شود

جانشین معاون آموزش سپاه پاسداران گفت: مسئولان به بسیجیان و جوانان میدان دهند چرا که با تکیه به توان جوانان می توان به افتخارات بزرگی دست یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سردار سعید فرجیان زاده عصر پنجشنبه 15 آذر در مراسم یادبود شهید همدانی و شهدای مدافع حرم در باغ بهشت همدان، اظهار کرد: این مراسم برای ۱۴ ستاره درخشان که در دفاع از حریم اهل بیت در هزار کیلومتر آن طرف تر از وطن خود به شهادت رسیدند و فرمانده آنها شهید همدانی که محبوب قلب همگان و حبیب سپاه و همه کسانی که در راه انقلاب تلاش می کنند، است.

وی افزود: شهدا مظهر قدرت کشور هستند که امنیت و آسایش را برای کشور ارمغان آوردند و ما تاابد مدیون آنها هستیم. این یادواره ها مجاهدتی در مسیر شهدا است که بایددر همه نقاط استان ها و شهرها رواج یابد.

وی با بیان اینکه شهدا رونق معنویت در کشور هستند، گفت: یاد شهدا روحیه معنویت که همان روحیه عزت، سرفرازی، آرمان خواهی و ایستادگی در مسیر انقلاب است را در جامعه تقویت می کند و هنگامی که از شهدا یاد می کنیم در واقع اصول و آرمان های نظام را در جامعه تقویت می کنیم.

فرجیان زاده با بیان اینکه مراسمات شهدا برای ما تعهدآور و رسالت آور است، تاکید کرد: شهدا می توانند مارا در مسیر پیچیده، سخت و پر پیچ و خمی که در پیش داریم یاری کنند.

وی به خصوصیات شهید همدانی اشاره و عنوان کرد: شهید همدانی چهار دهه مجاهدت در راه خدا داشت و از آن زمانی که رژیم فاسد و مفسد پهلوی روی کار بود به عنوان یکی از عاشقان مکتب امام راحل، علیه رژیم شاه در مقابل آنها ایستاد و دین خود را ادا کرد و بعد از پیروزی انقلاب نیز به همراه دوستانی که داشت، سپاه پاسداران را تشکیل داد.

جانشین معاون آموزش سپاه پاسداران تصریح کرد: در آن زمانی که عده ای درصدد تجزیه کشور بودند شهید همدانی به عنوان یک فرمانده غیور در غرب کشور و کردستان حضور پیدا واز تمامیت و استقلال کشور حمایت کرد به طوریکه دلاورمردی های او هرگز از ذهن و خاطر مردم کردستان پاک نخواهد شد.

وی بیان کرد: شهید همدانی در زمانی که منافقان ۱۷ هزار نفر از مردم کشور و شهدایی همچون بهشتی و باهنر و رجایی را به درجه رفیع شهادت رساندند، در مقابل منافقان ایستاد و طومار آنها را در هم پیچید.

فرجیان زاده افزود: در جنگ هشت ساله نیز به عنوان فرمانده رشید در عرصه جنگ حضور پیدا کرده و رشادت های زیادی نشان داد.

وی با بیان اینکه همه فرماندهان و رزمندگان در سراسر کشور شهید همدانی را به عنوان فرمانده قلب ها می شناسند، تاکید کرد: همه رزمندگان اخلاص، عشق و پیشتازی ایشان در صحنه های نبرد را هرگز فراموش نمی کنند چرا که این شهید بزرگوار خودش جلوتر از بسیجیان حرکت می کرد.

جانشین معاون آموزش سپاه پاسداران تصریح کرد: آرزودارم سریالی از زندگی شهید همدانی ساخته شود تا مردم به شخصیت این فرد پی ببرند. متاسفانه شهیدان ما بعد از حیاتشان شناخته می شوند و ما مدیون هستیم که آن ها را به مردم بشناسانیم.

فرجیان زاده به سایر ابعاد شخصیتی شهید همدانی اشاره و بیان کرد: شهید همدانی در عرصه های اجتماعی و فرهنگی نیز فعال بودند وکارهای نمونه زیادی انجام دادند که باغ موزه همدان یکی از ایده های بی نظیر ایشان است.

وی با بیان اینکه ابتکار و خلاقیت شهید همدانی در همه عرصه ها بی نظیر و نمونه بود، عنوان کرد: ایجاد دهکده مقاومت یکی از طرح های پیشنهادی شهید همدانی بود که در برخی از استان ها اجرا شد.

جانشین معاون آموزش سپاه پاسداران با بیان اینکه نگاه باز و روشن شهید همدانی مایه برکت و خیر بود، افزود: در زمان فتنه ۸۸ برخی از افراد مغرض با بلوک های سیمانی وی را مورد حمله قرار داده بودند اما این شهید بزرگوار مردانه ایستادگی و مقاومت کرد.

وی عنوان کرد: شهید همدانی همواره به یاد شهدا بود و خاطرات آنها راجمع آوری می کرد به طوریکه چندماه قبل از شهادت درصدد جمع آوری و چاپ زندگینامه شهید نیکومنظر بودند و با حوصله تمام خاطرات این شهید را موشکافانه تحلیل می کردند.

فرجیان زاده با بیان اینکه شهید همدانی شخصیتی تکلیف گرا بودند، تاکید کرد: ایشان معتقد بودند باید راه شهید شوشتری را برود و قرارگاه قدس سیستان و بلوچستان را به دست بگیرد که با پیش آمدن ماجرای سوریه، به آنجا اعزام و به شهادت رسیدند.

وی درباره شهدای مدافع حرم نیز گفت: شهدای گرانقدری هستند که کمتر به آنها پرداخته ایم و آنان سراسر عشق و علاقه مالامال به اهل بیت هستند و قلبشان مملو از عشق حضرت زینب است.

جانشین معاون آموزش سپاه پاسداران بصیرت نافذ را از دیگر خصلت های شهدای مدافع حرم عنوان و تصریح کرد: این افراد با بصیرت تمام در روزهایی که خیلی از بزرگان کشور، حضور در صحنه های مقاومت را نفی می کردند، هزاران کیلومتر انطرف تر رفته و شهید شدند.

وی با بیان اینکه هرکدام از شهدای مدافع حرم شخصیت قابل تاملی دارند، اظهار کرد: آنها عاشق شهادت بودند و اگرچه دفاع مقدس و امام راحل را ندیده بودند اما برای شهادت له له میزدند و لحظه شماری می کردند.

فرجیان زاده با بیان اینکه تاریخ در اینده عظمت کاری که مدافعان حرم انجام دادند را تشریح می کند، افزود: 
خطر داعش برای اسلام بیشتر از رژیم صهیونیست بود چرا که اگر اگر داعش شکست نمی خورد و در بخشی از عراق و سوریه تشکیل می شد، معلوم نبود در کشور ما چه اتفاقاتی می افتاد.

وی تاکید کرد: اگر انقلابی که اکنون داریم در ۶۰ سال گذشته داشتیم هرگز نمی گذاشتیم رژیم صهیونیستی ایجاد شود و بنا به وعده مقام معظم رهبری و در تاریخ مقرر ایشان، سقوط رژیم صهیونیستی را شاهد خواهیم بود.

این پیشکسوت جبهه های جنگ عنوان کرد: نابودی رژیم داعش تنها دستاورد مدافعان حرم نبود بلکه فتح الفتوحی که در دل مردم سوریه و عراق ایجاد و قلب های آنان را متوجه قرآن، بازگشت اسلام و حاکمیت دین کرده، مهمترین دستاورد است.

وی با بیان اینکه مردم یمن باالهام گرفتن از شهدای انقلاب و مکتب امام راحل ایستادگی می کنند، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دستاوردهای شهدای مدافع حرم حرکت اربعین حسینی است و این عظمت شیعه و اسلام را دنبال دارد.

وی با بیان اینکه در شرایط امروز نیاز به وحدت داریم، تصریح کرد: پیام شهدای مدافع حرم محور و ستون محور رهبر است و وحدت بدون پایه و مجوز نمی تواند حرکت کند.

این مقام مسئول عنوان کرد: هیچ مسئولی نباید از موضع ضعف در مقابل دشمن وارد شود و باید مقتدرانه صحبت کند، مگر می شود کشوری با ۳۰۰ هزار شهید از موضع ضعف وارد شود.

وی با بیان اینکه مردم از لحاظ معیشت در سختی هستند، افزود: تحریم های دشمن ۲۰ درصد تاثیرگذار بوده و ۸۰ درصد برعهده مسئولان است که با روحیه انقلابی و جهادی وارد شوند.

فرجیان زاده بیان کرد: مقام معظم رهبری برایجاد قرارگاه اقتصادی تاکید داشتند تااز این منظر تمام صحنه های زندگی اقتصادی مردم را رصد کند و مطابق با حربه های دشمن مقابله صورت بگیرد و در این صورت مشکلات کشور قابل حل خواهد بود.

وی افزود: در کشور بن بست نداریم چرا که اقتصاد مااز چنان قدرتی برخوردار است که قابلیت خنثی کردن تحریم ها را دارد. مردم ایران هوشیار و وفادار به نظام هستند و نظام رابا عملکرد برخی مسئولان فرق می گذارند بنابراین از همه مسئولان می خواهیم عزتمندانه درمقابل دشمن موضع بگیرند و از حقوق مردم دفاع کنند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: