• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-7497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد:

بیماران مبتلا به ایدز را تشویق به ایجاد تشکل کنیم

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: با شناسایی بیماران مبتلا به ایدز و حمایت از آنان این بیماران را به تشکیل و راه‌اندازی تشکل و انجمن مبتلایان به ایدز شهرستان تشویق کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در مراسم همایش ایدز شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: با راه‌اندازی تشکل مبتلایان به ایدز ضمن ارتباط و آشنایی بیماران مبتلا با یکدیگر و نجات از انزوا و تنهایی، این امر از نقش موثری در کنترل و خدمات‌رسانی‌های مختلف به این قشر برخوردار خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم آموزش در پیشگیری از بیماری ایدز افزود: امروزه دوران پوشاندن واقعیت‌ها و آمار و راه‌های ابتلا به ایدز و اینکه بگوییم بدآموزی دارد گذشته چرا که این امر موجب رشد آمار بیماری در جامعه خواهد بود.

حمیدوند با تأکید بر اینکه باید با مانع‌گذاری و اطلاع‌رسانی و توسعه راهبردهای آموزشی راه‌های مهار و پیشگیری از بیماری ایدز را در جامعه شفاف‌سازی کرد، ادامه داد: سواد رسانه‌ای و رسانه‌ها به عنوان بزرگترین مرجع اطلاع‌رسانی وظیفه خطیر آگاهی‌بخشی و بازسازی به منظور افزایش اطلاعات مردم برای جلوگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی را دارند و بیان واقعیت‌‌ها درباره آسیب‌های اجتماعی یک ضرورت است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم گفت: شهرستان اسدآباد دارای 45 بیمار مبتلا به ایدز بوده که تعداد 5 نفر از این بیماران HIV مثبت از ابتدای سال تا کنون در سطح شهرستان شناسایی شده‌اند.

دکتر فرید یوسفی با بیان اینکه از 45 بیمار مبتلا به ایدز در سطح شهرستان تعداد 32 نفر مرد و 13 نفر زن هستند، افزود: در حال حاضر از این تعداد افراد مبتلا 26 نفر در قید حیات بوده و مابقی بیماران فوت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: براساس برآوردها پیش‌بینی می‌شود در این شهرستان بیش از 100 نفر فرد بیمار مبتلا به ایدز وجود داشته باشد که تا کنون تنها 45 نفر از این افراد شناسایی و کشف شده است.

در پایان از فعالان عرصه ایدز این شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: