• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-7797-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس:

معضلات حقوقی ناشی از بهره‌برداری‌های غیرمجاز از منابع آبی مرتفع شود

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس ابرازامیدواری کرد: معضلات حقوقی و قضایی ناشی از بهره برداری های غیرمجاز از منابع آبی مرتفع شود.

محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه به تازگی با حضور فرماندار شهرستان و مدیرکل امور آب استان به بررسی نیازهای روستای توتل با محوریت مشکلات چاه های آب پرداختیم، کمبود کنونی آب را ماحصل استفاده بی رویه و غیرکارشناسی از سفره های آب زیر زمینی در دهه های اخیر دانست و حفر چاه های عمیق متعدد بدون توجه به تبعات منفی را عامل موثری در محدودیت های آبی کنونی عنوان کرد.

وی استفاده از روش های نوین کشاورزی و آبیاری و ترویج زیرساخت های آبیاری تحت فشار و قطره ای را ضرورت اصلی کشاورزی کشور و منطقه برشمرد و خاطرنشان کرد: با استفاده از بسته های حمایتی و تشویقی دولت در این حوزه می توان به سرعت نسبت به جایگزینی روش های کنونی کشت و زرع با فرآیندهای نوین اقدام کرد.

 نماینده مردم ملایر در خانه ملت همکاری بین بخشی و همپوشانی عملکردی دستگاه های درگیر حوزه کشاورزی را بسترساز رونق مضاعف این عرصه بیان کرد و گفت: با عبور از محدودیت های کنونی، امکان خدمت مضاعف و شایسته تر به مردم ملایر به ویژه در مناطق روستایی فراهم می شود.

کاظمی با بیان اینکه توسعه متوازن مناطق روستایی و توزیع عادلانه امکانات، دغدغه اصلی در مسیر خدمت به مردم است، افزود: اولویت اصلی در طرح ها و اقدامات، توزیع متوازن امکانات در روستاهاست.

وی اقدامات صورت گرفته تاکنون را کافی ندانست و بر افزایش همکاری ها و تلاش ها برای ارتقای کمی و کیفی خدمات در مناطق روستایی تأکید کرد و افزود: تحقق تمام طرح های اجرا شده در روستاها می تواند به توسعه اقتصادی و رونق مناطق روستایی منجر شود.

شبکه های آبرسانی روستاها احیا شود

نماینده مردم ملایر در مجلس احیای شبکه های آبرسانی روستاها، رفع مشکلات عرصه کشاورزی و زراعت، رفع مشکلات شبکه برق رسانی و پوشش تلویزیونی در برخی مناطق را از جمله ضروریات کنونی عنوان کرد که محتاج پیگیری و تلاش تمامی دستگاه های درگیر است.

بررسی کوتاهی در واگذاری بیمه های پایه و تکمیلی ایثارگران

کاظمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بررسی مسائل جاری کشور، گفتگو پیرامون پروژه ها و طرح های عمرانی و جاری شهرستان از محورهای نشستی بود که اخیراً با معاون اول رئیس جمهور داشتیم.

وی افزود: در این نشست بر ضرورت تلاش مضاعف برای رفع مشکلات تأکید کردیم و کوتاهی صورت گرفته از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران در واگذاری بیمه های پایه و تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته به سازمان ها و دستگاه های متبوعشان را مورد انتقاد جدی قرار دادیم.

وی با بیان اینکه خواستار رسیدگی موثر و عاجل به این مسأله شدیم، خاطرنشان کرد: مقرر شد جهانگیری پس از اخذ گزارش های لازم از مقامات و دستگاه های دستاندرکار، موضوع به طور ویژه در هیئت دولت مطرح و بررسی کند.

کاظمی در ادامه به برگزاری نشست نمایندگان ملایر و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره و اظهار کرد: در این نشست موضوعات مربوط به تأمین اعتبارات و بودجه های پروژه های عمرانی شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی یادآور شد: تأمین اعتبار برای احداث و توسعه کمی و کیفی مجتمع های آبرسانی روستایی، بهسازی و توسعه راه های ارتباطی شهرستان، تأمین اعتبار برای پژوهشگاه تحقیقات انگور دانشگاه ملایر از جمله نتایج این جلسه بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: