• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شتاب زیاد شیوع اعتیاد در بین مردم

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان بااشاره به سودآوری بسیار زیاد پخش موادمخدر گفت: سودآوری زیاد پخش موادمخدر این مساله را تبدیل به یک معضل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، ابوالقاسم الماسی ۱۷ آذر در شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر استان همدان، با بیان اینکه مبارزه و برخورد با اعتیاد نیازمند یک دید همه جانبه است، مطرح کرد: تمامی اقدامات انجام داده شده ضروری هستند اما کافی نیستند که مهمترین آنها اقدامات پیشگیرانه است چراکه جامعه را از خطرات اجتماعی در امان نگه می‌دارد.

وی مسائل تربیتی در دوران کودکی را عامل اصلی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و عنوان کرد: اعتیاد در بین مردم با شتاب زیادی در حال شیوع است اما آیا شتاب پیشگیرانه و برخورد به این اندازه است. درصورت تمرکز بیشتر بر مسائل پیشگیرانه و تربیتی شاهد اثرگذاری بیشتر در جامعه هستیم.

وی با اشاره به تاثیرگذاری بسیار زیاد دانشگاه‌ها بر پیشگیری از شیوع اعتیاد بیان کرد: دستگیری و زندانی کردن تنها کافی نیست چراکه بعد از دستگیری این افراد تغییر چندانی نمی‌کنند؛ نهاد روحانیت به عنوان پیشوایان دینی فعالیت ضعیفی در تاثیرگذاری و پیشگیری در بحث مواد مخدر داشته است.

الماسی ارتقای کیفیت را لازمه کمیت دانست و اظهار کرد: دستگاه‌های مربوطه باید از فرصت مالی پیش‌آمده نهایت استفاده راببرند و از پول بیت‌المال برای جلوگیری و پیشگیری از اعتیاد نهایت بهره مند شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: