• دوشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1993-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان:

اجرای پرستار اجتماعی الزامی است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: اجرای پرستار اجتماعی در کشور الزامی است .

به گزارش ایسنا منطقه همدان ابراهیم جلیلی ۲۴ دی در همایش گرامیداشت روز پرستار با اشاره به توانمندی و تجارب پرستاران و نیاز بروز این توامندی در جامعه، بیان کرد: پرستاران نباید تنها در کنار بالین بیماران باشند بلکه باید در جامعه این تجارب و توانمندی های خود را  جهت ارتقا سلامت به مردم  انتقال دهند .

وی از فعالیت ۳ هزار پرستار در دانشگاه علوم پزشکی خبرداد و گفت: در استان همدان با کمبود نیرو روبه‌رو هستیم و   ۳ هزار پرستار موجود به اندازه 6 هزار پرستار کار می کنند.

جلیلی با اشاره به تنگناهای مالی موجود و خدمات با کیفیت پرستاران در استان، مطرح کرد: امیدواریم با تلاش شرایط کادر درمان و نیروهای پرستاری را به موازات پیشترفت به تعادل برسانیم .

رئیس سازمان پرستاری استان همدان نیز از سواد بالا و قابل تحسین پرستاران ایرانی در سطح دنیا خبرداد و گفت: کشورهای مطرح و پیشترفته‌ای مانند کانادا و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که پرستاران ایرانی را به‌راحتی جذب و مشغول به کار می‌کنند .

زرینی با بیان اینکه پرستاران ایرانی در سطح خاورمیانه حرف اول را می‌زنند، اظهار کرد: از جمله نکته مثبت و خوشحال کننده پذیرش بدون مشکل پرستاران ایرانی در کشورهای پیشترفته جهان، می‌توان به تخصصی شدن رشته پرستاری در ایران اشاره کرد .

وی با اشاره به پذیرش ۸ پرستار همدانی در یکی از کشورهای پیشترفته دنیا در سال‌گذشته، بیان کرد: پرستاران بالیاقت و باسوادی که با هزینه مردم تحصیل کرده اند اکنون درحال ترک کشور هستند که نیروی انسانی مارا با مشکل مواجه می‌کنند که این مورد ازجمله نکته منفی و ناراحت کننده خروج پرستاران باسواد ایرانی از کشور است .

رئیس سازمان نظام پرستاری استان همدان از وضعیت نامناسب عدالت در پرداخت حقوق پرستاران خبرداد و گفت: متاسفانه حقوق ماهیانه پرستاران غیر بالینی نسبت به پرداختی بالینی که در روز با انواع ویروس‌ها و بیماری‌ها و خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها درگیر است یکسان و مشابه پرداخت می‌شود .

زرینی با اشاره به نظم صورت گرفته در پرداختی‌های پرستاران، مطرح کرد: متاسفانه در زمان‌های گذشته حقو‌ق پرستاران به طور نامنظم پرداخت می‌شد که اکنون این شرایط بهبود یافته است .

وی شغل پرستاری را یکی از مشاغل سخت دانست و عنوان کرد: اخیرا یک وحدت رویه برای پرستاران در نظر گرفته شده است که این شغل را یکی از مشاغل سخت می‌دانند و باعث می‌شود تا پرستاران از مزایای مشاغل سخت استفاده کنند .

وی ادامه داد: باتوجه به بدقولی بیمه‌ها در پرداختی‌ها اما امیدواریم دستگاه‌های مربوط با درخواست بازنشستگی ۲۰ ساله پرستاران موافقت کنند .

زرینی با اشاره به شرایط سخت کاری سوپروایزران در بخش اعصاب بیمارستان سینا و بخش سوختگی بیمارستان بعثت، عنوان کرد: باتوجه به شرایط سخت کار در این بخش‌ها، سختی کار برای پرستاران و سوپروایزران این بخش باید درنظرگرفته شود؛ همچنین بیمه پرستاران و پرسنل بیمارستان ولی‌عصر رزن اشتباه و مغایر با شغلشان ثبت شده است که انتظار می‌رود به این مسئله رسیدگی شود .

رئیس سازمان نظام پرستاری از شرایط نامناسب پرستاران شرکتی خبرداد و خاطرنشان کرد: متاسفانه سختی و اضافه کاری برای این پرستاران درنظر گرفته نمی‌شود .

زرینی استان همدان را دارای رتبه نخست در مدیریت پرستاری در سطح کشور دانست و اظهار کرد: خوشبختانه سال‌گذشته استان همدان، نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ مدیریت پرستاری را از وزارت بهداشت دریافت کرد؛ همچنین استان همدان سال گذشته موفق شد تا صلاحیت حرفه‌ای پرستاران را تایید و برای آن‌ها شناسنامه صادر کند .

وی از دریافت بیمه هوم‌کر برای نخستین بار در استان همدان خبرداد و گفت: این بیمه برای سه استان کرمان، همدان و تهران صادر شده است؛ همدان برای بیماران اهمیت زیادی قائل است ازهمین رو به تازگی کمک پرستاران در کنار بیماران حاضر شده‌اند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: