• چهارشنبه ۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-1294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان:

نشست تخصصی «فرهنگ دانشگاهی» برگزار می شود

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان از برگزاری نشست تخصصی فرهنگ دانشگاهی با حضور جمعی از معاونین فرهنگی و مسئولین دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خبر داد.

فاطمه عزیزی هرمز در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه همدان، اظهار کرد: سومین دوره از نشست‌های فرهنگ دانشگاهی به صورت هماهنگ در سراسر کشور به میزبانی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی در حال برگزاری است که این نشست ها برای اولین بار در استان همدان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه نشست فرهنگ دانشگاهی در آستانه چهلیمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود، افزود: این نشست تخصصی با محوریت فرهنگ دانشگاهی، "چیستی، چرایی و چگونگی" و همچنین "دانشگاه، فرهنگ و جامعه" با حضور جمعی از معاونین فرهنگی و مسئولین دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های همدان برگزار می شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی همدان تصریح کرد: ضعف دانشگاه‌ها در نگاه راهبردی و بلندمدت به حوزه فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی و به تبع آن، ضعف در بهره برداری صحیح از نیروی بالقوه دانشجویان به منظور تحقق اهداف محسوس است.

عزیزی هرمز با بیان اینکه توسعه فرهنگی جوامع پیشرفته، نتیجه حرکت دانشگاه‌های آن جامعه در مسیر فرهنگ بومی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در جامعه است،گفت: پژوهش‌ها نشان می دهند که فرهنگ دانشگاهی در ایران علاوه بر تاثیرپذیری از وضعیت فرهنگی،اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور تا حد زیادی از تحولات فرهنگ‌های مختلف جامعه ایرانی، گسترش دانشگاه‌ها برای پاسخ به تزاید تقاضاها، اعطای رانت های گوناگون در قالب سهمیه و بورسیه تأثیر گرفته است.

وی ادامه داد: بین مولفه‌های فرهنگ دانشگاهی با هویت دانشجویی رابطه معناداری وجود دارد، به همین جهت برای تقویت و ارتقای هویت دانشجویان دانشگاه باید به تقویت و اصلاح فرهنگ دانشگاه اقدام کرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی همدان با بیان اینکه این طرح به منظور تأمل و مطالعه در ابعاد و وجوه مختلف «فرهنگ دانشگاهی» و عوامل موثر در تقویت آن تعریف و طراحی شده است، افزود: نشست تخصصی «فرهنگ دانشگاهی» روز چهارشنبه 3 بهمن ماه از ساعت 9 الی 11 صبح در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود و نتیجه این نشست به صورت یک مقاله علمی در اختیار واحدهای جهاددانشگاهی کشور قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: