• پنجشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-2790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتخاب همدان به عنوان شهر گردشگری توسط سازمان گردشگری جهانی

شهردار همدان از انتخاب همدان به عنوان شهر گردشگری توسط سازمان گردشگری جهانی در هفته گذشته خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه همدان عباس صوفی  ۴  بهمن در دومین نشست فصلی کمیته‌های تخصصی مرکز مطالعات پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه تاسیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اقدام بسیار خوب و مفیدی بوده است، مطرح کرد: ایجاد حلقه ارتباطی شورای شهر و شهرداری با جامعه دانشگاهی و نخبگان شهر، فرصتی بزرگ است تا شهرداری و مدیریت شهری با وظایف سنگینی که بر دوش دارند از این ظرفیت برای برنامه‌های کاملا کارشناسی بر مبنای علمی استفاده کنند .

وی از پیوستن شهرداری همدان به صندوق پژوهشی خبرداد و گفت: شهرداری اکنون یکی از سهامداران بزرگ این صندوق است که هیچ نفع مادی را برای خودش به‌دنبال ندارد، بلکه هدف شهرداری از پیوستن به این صندوق حمایت از طرح‌های پژوهشی بوده است .

وی باتاکید بر اینکه شهرداری نیازمند برنامه‌های علمی با قابلیت اجرایی است، اظهار کرد: شهرداری به علت آن‌که یک نهاد اجرایی است، می‌طلبد در کنار خودش و شورای شهر یک مرکز پژوهشی با رویکرد علمی و محور مطالبات مردمی برای رشد فضای شهری فعالیت داشته باشد .

صوفی مبنای برنامه‌های قابل اجرا در مدیریت شهری را فعالیت‌های مطالعاتی و علمی دانست و گفت: مرکز مطالعات پژوهشی با حضور حوزه دانشگاهی و کمیته‌های  ۹  گانه اقدام به ارئه برنامه‌های اجرایی علمی با حداقل هزینه و اجتناب از سلیقه شخصی مشغول فعالیت است .

شهردار همدان از افزایش پیچیدگی مسائل شهری خبرداد و گفت: نمک و ماسه پاشی در زمان بارش برف به‌منظور جلوگیری از لغزندگی معابر یکی از مسائل پیچیده شهری است؛ چراکه انجام این کار برای محیط زیست خطرناک است؛ برای مثال در برف گذشته بیش از  ۸  هزارتن ماسه و نمک در سطح خیابان‌های شهر پخش شد که این میزان پخش نمک و ماسه برای محیط زیست تهدیدامیز است .

وی بابیان اینکه انتظارات فرهنگی از شهرداری درحال افزایش است، عنوان کرد: در استان همدان شاهد فعالیت دانشگاه‌ها و اساتید خوبی هستیم که نیازمند مدیریتی مناسب در اداره و ایجاد حلقه ارتباطی برای این حوزه است؛ امیدوارهستیم با کمک نیروهای مفید و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب شاهد ایجاد یک شهر هدفمند باشیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: