• پنجشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-2294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همدان پایتخت کتاب اسلامی

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: برای سال ۱۴۰۲، همدان به عنوان پایتخت کتاب اسلامی معرفی خواهد شد.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مجید فروتن، درن نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با جمعی از خبرنگاران، بیان کرد: سیاست های کلی فرهنگی پیش‌بینی شده که یکی از این موارد بحث گذر فرهنگی و هنری در سال ۹۸ خواهد بود که مرکز فعالیت و نمادهای فرهنگی است.
وی افزود: در سال ۹۷، ۳۲۰ عنوان کتاب چاپ و ۲۰۰ میلیون تومان به کتابخانه ها داده شده و ۱۲۰ میلیون تومان خرید کتب از نویسندگان را در دستور کار قرار دادیم. 
وی ادامه داد: در آینده نزدیک تاریخ ۱۱۵ ساله‌ مطبوعات همدان که به بررسی دوره های قاجار، پهلوی و انقلاب پرداخته است، به چاپ خواهد رسید.
وی با بیان اینکه از انقلاب تا کنون ۱۸۰ نشریه در همدان فعالیت کرده‌اند، اظهار کرد: جشنواره‌ جایزه‌ ادبی استان در ۲۸ بهمن ماه و همایش شعر فاطمی در ۱۷ بهمن برگزار خواهد شد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، گفت: در حوزه‌ی هنر، سیاست های سال ۹۸ را بررسی کرده و به اطلاع مردم خواهیم رساند.
هادی فیض‌منش بیان کرد: خبرنگاران، برای حضور در جشنواره‌ فیلم فجر، معرفی نامه و یک قطعه عکس را به حوزه‌ی روابط عمومی ارشاد برای صدور کارت تحویل دهند.
وی افزود: برنامه‌ای با عنوان شب های موسیقی هگمتانه را در دست اجرا داریم که نگاه ویژه‌ای به گروه های موسیقی استان خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه قصد داریم شب های موسیقی هگمتانه را به برند همدان تبدیل کنیم، ادامه داد: این برنامه در سالن بوعلی‌سینا، از تاریخ ۲۵ بهمن ماه به مدت ۳ یا ۵ شب برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: در حوزه‌ی نمایش، جشنواره‌ اتود را داریم که بخش خصوصی در آن حضوری پر رنگ دارد.
فیض‌منش تأکید کرد: کلیات حوزه‌ هنر به هنرمندان، تولیدات و آموزش هنری توجه ویژه‌ای دارد و مبنای کار خود را این سه محور قرار می‌دهد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، یادآور شد: بخشی با عنوان آزمون های مهارتی هنر را در دست اجرا داریم که یک دوره از آن برگزار شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: