• یکشنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-1491-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل سرمایه‌گذاری استان همدان خبرداد؛

سرمایه‌گذاری 29.6 میلیون دلاری درهمدان

مدیرکل سرمایه‌گذاری استان همدان گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان 9 ماهه 3 میلیون و 682هزار میلیون ریال در بخش صنعت، گردشگری و کشاورزی استان همدان سرمایه گذاری داخلی شده است.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، سید مهرداد موسوی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان اظهارکرد: در سال 97 در استان همدان 29.6 میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی صادر شده است.

وی با تأکید براینکه استان همدان از نظر سرمایه‌گذاری جایگاه خوبی در کشور دارد، تصریح کرد: 700 میلیون دلار طرح سرمایه‌گذاری خارجی دیگر نیز در استان درحال اخذ مجوز است که امیدواریم با جذب این میزان جهشی در استان در سال 98 ایجاد شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید واحدهای تملک شده توسط بانکها هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: 105 مورد واحد تولیدی توسط بانکهای استان  تملک شده که 27 واحد در سالجاری تعیین تکلیف شده و 87 واحد همچنان دراختیار بانکها قرار دارند.

وی با بیان اینکه وضعیت کشور در سالجاری به دلیل شدت یافتن تحریم‌ها مشکل شده است، گفت: این تحریم‌ها بر روی میزان درآمدهای دولت تأثیر منفی گذاشته و رشد اقتصادی را کاهش داده است که  با شرایط موجود ناگزیرهستیم به سمت کمک گرفتن از بخش خصوصی برویم.

وی با تأکید براینکه در افق 1400 باید نرخ بیکاری استان همدان به 7 درصد برسد، افزود: طبق سند توسعه استان در 3 سال آتی باید 72 هزار شغل جدید در استان ایجاد شود.

موسوی خاطرنشان کرد: تحریم ها منجر به کاهش درآمد دولت شده و نرخ تورم باعث می‌شود دولت تسهیلات بانکی را که صرف اشتغال می‌کند کاهش دهد و ما را ناگزیر می‌کند به سمت سرمایه‌گذاری برویم.

مدیرکل سرمایه‌گذاری استان همدان ادامه داد: با وجود تحریم‌های ظالمانه‌ای که وجود دارد هنوز شرکت‌هایی در دنیا هستند که تمایل دارند و علاقمند به سرمایه ‌گذاری در ایران هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: