• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-2091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان :

قیمت گوشت متأثر از خروج دام است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز متأثر از خروج دام است، گفت: قاچاق دام در استان همدان قابل رصد و کنترل نیست.

به‎گزارش ایسنا، منطقه همدان، منصور رضوانی جلال در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: در سطح کشور قیمت مصوبی برای گوشت قرمز وجود ندارد ولی در ستاد تنظیم بازار در مقاطعی مشخص شد به چه شکلی گوشت در اختیار قصابان قرار بگیرد که تا حدودی اجرا شد اما این بحث استانی نیست.

وی با اشاره به قاچاق دام، تصریح کرد: به دلیل اینکه قیمت دام در مرزها بیشتر از داخل کشور است این قیمت به داخل کشور تصری پیدا می‌کند بنابراین باید جلوی خروج دام گرفته شود.

وی درباره اینکه گفته می‌شود دام همدان به سمت تهران می‌رود، این موضوع را تکذیب کرد و گفت: نیروی انتظامی کار خود را انجام می‌دهد اما دام به‌‎طوری قاچاق می‌شود که در استان قابل رصد و کنترل نیست.

رضوانی با تأکید براینکه قاچاق دام باید در مرزها کنترل شد قیمت گوشت را در بازار سیال دانست و  افزود: قیمت گوشت فیله‌ای مبنای قیمت بازار نیست ضمن اینکه قیمت مصوبی برای گوشت قرمز ندارد و قیمت سیال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهارکرد: دام زنده در همدان تولید می‌شود اما قیمت‌گذاری آن در همدان صورت نمی‌گیرد قیمت آن متأثر از خروج دام است.

وی با بیان اینکه مرغ نسبت به سال گذشته افزایش زیادی نداشته است، گفت: دراستان برنامه‌ای تدوین شده است تا در مقابل خوراک دامی که به واحدهای تولیدی داده می‌شود قیمت را کاهش دهیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: