• چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9711-3897-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

دسترسی 95 درصد جمعیت روستایی اسدآباد به خدمات مراقبت های اولیه

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اسدآباد از دسترسی 95 درصد جمعیت روستایی اسدآباد به خدمات مراقبت‌های اولیه خبر داد .

دکتر فرید یوسفی در گفت و گو با ایسنا ،منطقه همدان اظهار کرد: با استقرار برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی از مرداد ماه سال 84 تحول عظیمی در جذب و بکارگیری پزشک و مامای شاغل در مناطق روستایی این شهرستان ایجاد شده است .

وی با بیان اینکه در زمان شروع این برنامه در روستاهای اسدآباد تنها با 4 ماما و 3پزشک آغاز شد افزود:در حال حاضر تمامی مراکز روستایی و شهری-روستایی شهرستان اسدآباد دارای کارشناسان مامایی و پزشک هستند .

یوسفی در ادامه باشاره به بیمارستانهای تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی اسدآباد خاطر نشان کرد: شهرستان اسدآباد داری یک بیمارستان آموزشی و درمانی به نام حضرت قائم(عج) با 128 تخت ثابت و 133 تخت فعال بوده که با توجه به فرسودگی ساختمان بیمارستان امیرالمومنین(ع)، با تصمیم مسئولین وقت در دانشگاه علوم پزشکی همدان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان، ساخت فاز دوم بیمارستان قائم (عج) از نیمه دوم سال 93 با هدف انتقال بخش‌های درمانی بیمارستان امیرالمومنین(ع) به این فاز، با زیربنای 5500 متر مربع در دو طبقه و نیم در محوطه بیمارستان حضرت قائم(عج) شروع و در تیرماه سال 96 به بهره‌برداری رسید که جهت احداث این فاز اعتباری افزون بر 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و سفر ریاست جمهوری به استان، هزینه شده است .

وی همچنین با بیان اینکه اورژانس مرکز آموزشی درمانی حضرت قائم(عج)، بعد از اورژانس بیمارستان بعثت همدان ، بزرگترین اورژانس استان همدان محسوب می شودیادآور شد :   این اورژانس در تابستان سال 96 افتتاح شده و در حال حاضر با پذیرش بالغ بر 30 هزار خدمت در ماه، جزء اورژانس‌های با حجم کاری بالا به شمار می‌رود .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: