• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-9890-5
  • خبرنگار : 81122
  • منبع خبر : گفتگو

71 درصد همدانی‌ها زیرپوشش شبکه فاضلاب هستند

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان از واگذاری 415 هزار فقره انشعاب آب شرب در استان خبر داد و گفت: یک میلیون و 105 هزار نفر با پوشش ۱۰۰ درصدی در استان همدان از انشعابات آب شرب شهری بهره مند هستند.

حمیدرضا نیکداد در گفت گو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به بهره مندی 71 درصدی مشترکین از خدمات دفع فاضلاب در استان عنوان کرد: تا کنون 775 هزار نفر از شهروندان همدانی از پوشش شبکه فاضلاب بهره مند هستند که نسبت به جمعیت تحت پوشش آب شرب حدود 71 درصد است.

وی در ادامه با اشاره به کاهش مصرف آب در شهر همدان بیان کرد: در سال 97 مصرف آب شهروندان همدانی حدود هزار و 550 لیتر بر ثانیه است که این رقم در سال 86 حدود هزار و 900 لیتر بر ثانیه بوده که با انجام برنامه های مدیریت در مصرف کاهش 350 لیتر در ثانیه را در مصرف آب شرب شهری شاهد هستیم .

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان تصریح کرد: کاهش مصرف آب شرب در استان درحالی بوده که سالیانه حدود ۱۰ هزار انشعاب جدید به مشترکین شهری اضافه شده است .

وی درباره مدیریت مصرف آب در استان همدان گفت: مدیریت مصرف آب در استان با دو شاخصه، تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری توسط شرکت آبفا و همچنین همکاری مردم خوب استان انجام می شود .

نیکداد سرانه مصرف آب برای هر نفر در استان را 160 لیتر در 24 ساعت خواند و بیان کرد: متوسط استاندارد مصرف آب در کشور 150 لیتر در ۲۴ ساعت برای هر نفر تعریف شده که مردم همدان جزء نزدیک ترین استان ها به متوسط میانگین استاندارد هستند.

وی با بیان اینکه شناسایی مشترکین پرمصرف اقدام دیگری در حوزه مدیریت مصرف بوده است، خاطرنشان کرد: شناسایی اشتراکات پرمصرف و برقراری جلسات متعدد برای مشترکین اقدامی موثر در کاهش مصرف بوده و در این حوزه سعی شده است که راه‌های کنترل مصرف به شهروندان ارائه شود .

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: کنترل و مدیریت  مصرف در قسمت اداری در سال ۹۷ در استان همدان آغاز شده به گونه ای که ادارات متقاضی با مراجعه به شرکت تقاضای لوازم کاهنده مصرف و شیر آلات مربوطه را داشته و پس از مراجعه کارشناس این شرکت و تأیید، این لوازم در اختیار واحد متقاضی قرار می گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: