• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد؛

افتتاح نیروگاه 7 مگاواتی و مجتمع فولاد راد همدان

نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی شهدای همدان با حضور معاون رئیس جمهور، وزیر نیرو و استاندار همدان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، احداث این نیروگاه با سرمایه‌گذاری 8 میلیون یورو توسط شرکت آلمان و ایران از سال 96 آغاز شده بود که امروز با حضور جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و اردکانیان، وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه این سفر با حضور در شهرک صنعتی ویان واقع در شهرستان کبودراهنگ به بازدید و بهره برداری از واحد صنعتی فولاد راد همدان پرداخت.

مدیر مجتمع فولاد راد همدان در حاشیه مراسم در جمع خبرنگاران گفت: فاز یک این مجتمع با ظرفیت تولید 500 هزار تن میلگرد در سایز 8 تا 32 و با سرمایه‌گذاری افزون بر 3500 میلیارد ریال و اشتغالزایی 400 نفر به طور مستقیم و 1500 نفر به طور غیرمستقیم احداث شده است.

علی‌اکبر یوسفی‌فرد با بیان اینکه فاز دوم مجتمع سال آینده با اشتغالزایی 300 تا 350 نفر افتتاح می شود، اظهار کرد: فاز دوم به تولید مواد اولیه می پردازد و تغییری در تولید کارخانه رخ نمی دهد.

در ادامه سفر، معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح بیمارستان 85 تختخوابی آیت‌الله بهاری با هزینه‌کرد 315 میلیارد ریال راهی شهرستان بهار شد.

پس از آن برای افتتاح واحد گندله سازی اسدآباد با 170 نفر اشتغالزایی و 1200 میلیارد ریال سرمایه گذاری به اسدآباد خواهد رفت.

جهانگیری در ادامه سفر خود به همدان به شهرستان ملایر رفته و از شهرک صنعتی مبل منبت ملایر بازدید کرده و دو واحد فروسیلیس آذرخش و پارس را افتتاح خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: