• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3891-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان همدان خبر داد

تعمیر و احداث 2533 مورد مسکن روستایی مددجویان همدانی

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان همدان گفت: 2413 مورد تعمیرات و 120 مورد احداث مسکن روستایی با هزینه 14 میلیارد و 388 میلیون تومان از ابتدای امسال تا کنون انجام شده است.

محمود فیضی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، مسکن را مکملی مهم در توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خانوارهای تحت حمایت این نهاد برشمرد و اظهار کرد: در 10‌ ماهه امسال 1979 مورد تعمیرات در مناطق غیرمحروم و 434 مورد تعمیرات منزل مسکونی در منطق محروم انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه برای 2413 مورد تعمیرات تاکنون چهار میلیارد و 272 میلیون تومان هزینه پرداخت شده است، افزود: 75 مسکن در مناطق غیرمحروم و 45 مورد در مناطق محروم روستایی با هزینه کرد 10 میلیارد و 116 میلیون تومان احداث شده است.

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد همدان در ادامه مسکن را امری جدی و اساسی در کمیته امداد عنوان کرد و گفت: این نهاد سعی دارد از تمام ظرفیت‌ها برای رفع این نیاز از مددجویان استفاده کند.

وی ادامه داد: هزینه مسکن‌های ساخته و تعمیر شده از اعتبارات دولت، صدقات و زکات جمع‌آوری‌شده در استان، کمک‌های مبتنی بر نیاز، ارائه تسهیلات از صندوق امداد ولایت و آورده مددجویان پرداخت می‌شود.

فیضی به مشارکت دستگاه‌های مرتبط و خیران مسکن‌ساز در ساخت مسکن محرومان اشاره و این مهم را ازجمله خدمات ماندگار برای مردم دانست و یادآور شد: پرداخت اجاره‌بها به مستاجران نیز از دیگر خدمات این نهاد برای کمک به تأمین آرامش مددجویان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: