• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-1192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

روستای بالای 10 خانوار بدون برق در کشور نداریم

وزیر نیرو از افزایش روستاهای برق‌دار شده از 4400 روستا به 57 هزار روستا خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، رضا اردکانیان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و هیات های اندیشه ورز حوان همدان، ضمن تسلیت به مناسب شهادت حضرت زهرا(س) با اشاره به آعاز دهه پنجم انقلاب با حضور فعال جوانان گفت: به جای پرداختن به کمبودها و مشکلات، که میتواند باعث کاهش رضامندی مردم باشد به نمایش دستاوردها و پیشرفت ها بپردازیم.

وی ادامه داد: جوانان باید در حجم وسیع تری آماده به دست گرفتن مدیریت کشور باشند.

وی تاکید کرد: این ایام به عنوان ایام افتخار به گذشته و امید به آینده مد نظر خواهد بود و هیچ جامعه‌ای نیست که اگر گذشته‌ای برای افتخار نداشته باشد بتواند آینده ای برای امید داشته باشد.

اردکانیان با اشاره به اقدامات تخریبی دشمنان گفت: استقلال و آزادی از مهمترین اهداف انقلاب و انفجار نور بود و هدف اصلی همه دشمنان از بین بردن آزادی و حریت و استقلال جونان است که این انرژی ها در مسیر توسعه قرار نگیرند.

وزیر نیرو گفت: با مروری بر 4 دهه گدشته، اصلی ترین دشمنی ها با این کشور و مشکلاتی که بر سر راه آن قرار داده‌اند و چه جنگ و چه تحریم ها همه به توعی در یک موضوع مشترک هستند و آن هم از بین بردن منایع انسانی کشور است.

وی با اشاره به اینکه ما کشور ثروتمندی هستیم ولی اصلی ترین ثروت ما جوانان و سرمایه های انسانی کشور هستند اظهار کرد: ثروت فعال نشده و به فعلیت در نیامده کشور ما ذخیره وسیع منایع انسانی است و باید برنامه های کلان در این خصوص داشته باشیم داشته باشیم

ظرفیت نیروگاهی بیش از 11 برابر شده است

اردکانیان با اشاره به افزایش ظرفیت تولید برق از 7 هزار مگاوات به 80 هزار مگاوات در کشور بیان کرد: مصرف برق از 4500 مگاوات در پیک تایستان به بیش از 57 هزار مگاوات رسیده و این نشان از رشد چشمگیر صنعت دارد و رشد در آسایش و خدمات در زندگی مردم جامعه مشهود است.

وی در خصوص خدمت رسانی به روستاهای کشور افزود: روستاهای برق‌دار شده از 4400 روستا به بیش از 57 هزار روستا رسیده که نشان از توزیع عادلانه خدمات در کشور است.

وی بیان کرد: ما در هیچ کجای کشور روستای بالای 10 خانوار بدون برق نداریم.

وزیر نیرو تصریح کرد: 100 درصد حمعیت شهری ما از آب سالم برخوردار هستند و این مهم محقق نمی‌شد مگر با استفاده از ظرفیت حوانان و نیروهای انسانی.

وی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 8250 پروژه با 22 هزار میلیارد تومان اعتبار در ایام دهه فجر در سراسر کشور خبر داد و گفت: امروز 21 پروژه مربوط به آب و برق در استان همدان بهره‌برداری شده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

برای تامین آب شرب دائم همدان برنامه داریم

اردکانیان در پاسخ به تذکر امیر خجسته نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص توجه به ضرورت تامین آب شرب دائم کلان شهر همدان گفت: برای تامین آب شرب دائم همدان به طور قطع و یقین برنامه داریم و پس از دهه فجر مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب کشور یا با حضور در استان همدان و یا در وزارتخانه گزارش تفضیلی از برنامه ها و اقدامات انجام شده ارائه خواهد داد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: