• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-11090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان تا عید نوروز

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان از مطالبه گری قانونی حقوق معلمان بر اساس سند تحول بنیادین و معیشت فرهنگیان خبر داد.

به گزاش ایسنا، منطقه همدان، محمد مولایی چهارشنبه 17 بهمن در مراسم فجر فاطمی در اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان، در رابطه با تکالیف اجرا شده برنامه ششم توسعه آموزش‌وپرورش از 2 سال گذشته، گفت: 2 موضوع اجرای سند تحول و نظام رتبه بندی از مهمترین تکالیف سند تحول و برنامه ششم توسعه هستند.

وی از اجرایی شدن نظام رتبه بندی معلمان تا عید نوروز خبرداد و افزود: توجه به بودجه استانی آموزش‌وپرورش توسط نمایندگان برای قشر فرهنگیان امری مهم و ضروری است، متأسفانه بودجه تمامی ادارت به غیر از آموزش‌وپرورش افزایش یافته که این نشان از بی توجهی نمایندگان دارد.

مولایی با بیان اینکه نظام رتبه بندی جزء تکالیف برنامه ششم توسعه است، اظهار کرد: متأسفانه مجلس اهمیت زیادی به این تکلیف نمی‌دهد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان رسانه‌ای شدن پرداخت پاداش و یا تنبهیه دانش‌آموزان توسط برخی از معلمان را اخلاقی ندانست و مطرح کرد: بزرگنمایی این اتفاقات به گونه‌ای که بازتاب سیاسی پیدا کند به هیچ عنوان پسندیده و حرفه‌ای  نیست.

وی با بیان اینکه در بودجه 98 نگاه ویژه‌ای به آموزش‌وپرورش شده است، افزود: دستگاه بزرگ و مهم آموزش و وپرورش نیازمند کمک و حمایت تمامی دستگاه‌های کشور بری تربیت دانش‌آموزان و عملکرد بهتر است.

مولایی با اشاره به دستاوردهای آموز‌ش و پرورش در طول 40 سال از انقلاب اسلامی، عنوان کرد: در زمان قبل از انقلاب نرخ با سوادی 15 درصد بوده این درحالیست که در حال حاضر این نرخ به 92 درصد افزایش پیدا کرده همچنین باتوجه به رشد 20 درصدی اکنون 57 رصد از دختران ایران زیر سایه عدالت آموزشی به مدرسه می‌روند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: