• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-11190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده همدان مطرح کرد

پیشرفت روزافزون طرح تحول نظام سلامت در همدان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت پیشرفت روزافزونی در استان داشته است، از اختصاص بودجه چشمگیر به این نهاد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، امیر خجسته چهارشنبه ۱۷ بهمن در آئین افتتاحیه پایگاه مرکزی سلامت شهری امید اکباتان شهر همدان، اظهار کرد: خوشبختانه همدان، یکی از استان‌های موفق در جذب بودجه طرح تحول سلامت بوده‌است.

وی ادامه داد: پیشرفت روزافزون طرح تحول سلامت نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران است که با وجود محدودیت‌های فراوان با سرعت فراوان پیش رفته و مشکلات را کنار می‌زند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز گفت: در این مرکز ۵ پرسنل اعم از یک ماما، ۳ نیروی مراقب سلامت و ۲ نیروی خدماتی  مشغول به فعالیت هستند.

محمد خیراندیش در توضیح جزئیات پروژه بیان کرد: شروع احداث این مرکز در سال ۹۵ بوده و سال ۹۷ به پایان رسید که با توجه به تورم و نوسانات ارز بودجه‌ اختصاص یافته به این مرکز ۴۴۰ میلیون تومان شد که ۴۰ میلیون از این مبلغ صرف تجهیز ساختمان شد.

وی با اشاره به فعالیت نیروهای مراقب سلامت این مرکز تصریح کرد: هر یک از این نیروها، ۲۵۰۰ مراجعه کننده را تحت مراقبت قرار می‌دهند.

خیراندیش عنوان کرد: نوزدانی که متولد می‌شوند تا ۴۰ روز تحت مراقب قرار می‌گیرند و در صورت بیماری خاص به صورت ویژه مراقبت می‌شوند.

وی افزود: مراقبت در رده میانسالان نیز هر ۳ سال یکبار و در صورت وجود بیماری خاص هر ۳ ماه یکبار معاینه می‌شوند.

خیراندیش با معرفی خدمات این مرکز اضافه کرد: قند، فشارخون، وزن و چربی و واکسیناسیون کودکان از خدمات این مرکز است به‌طوریکه اگر فردی دچار اضافه وزن باشد مورد مشاوره رایگان تغذیه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به برکات پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان گفت: به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت بهداشت‌و درمان موجب تحول در بسیاری از رشته‌ها از جمله زایمان زنان شده‌است.

وی اظهار کرد: در ۴۰ سال گذشته از هر ۱۰۰۰ نوزاد متولد شده ۲۰۰ نفر از آن‌ها تا پنج سالگی فوت می‌شدند اما با پیروزی انقلاب و پیشرفت علم، این تعداد به ۲۰ نفر کاهش یافته است.

رئیس مرکز بهداشت همدان در پایان یادآور شد: خوشبختانه در حال حاضر آمار فوت نوزادان در همدان از سایر استان ها کمتر است‌.

پایگاه مرکزی سلامت شهری امید اکباتان با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، سرپرست معاونت سیاسی استانداری و فرماندار همدان افتتاح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: