• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-11290-5
  • خبرنگار : 81122
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

700 زمین بازی غیر استاندارد در همدان وجود دارد

مدیرکل استاندارد استان همدان از غیراستاندارد بودن 700 زمین بازی در استان همدان خبر داد و گفت: با بررسی و شناسایی محل های مورد نظر و با همکاری شهرداری های مناطق اقدامات و اصلاحاتی در این حوزه انجام شده است .

به گزارش ایسنا منطقه همدان، محمد مددی در جمع خبرنگاران با اعلام استادارد سازی 900 فرآورده در استان همدان گفت: هزار و 402 فرآورده در استان مشمول استاندارد اجباری هستند که از این تعداد 900 فرآورده موفق به کسب پروانه صدور و تمدید پروانه شده‌اند و 500 پروانه نیز در پروسه تمدید یا در حالت تعلیق هستند .

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال 97 حکم ابطال 69 پروانه صادرشده که باید در تاریخ اعلام شده اقدام به رفع حکم کنند .

وی از تجهیز و تأیید 490 آسانسور خبر داد و گفت: امسال با اعتبارات مجموعه توانستیم 40 آسانسور دولتی را انتخاب و با توجه به واحدهای استاندارد به بهره برداری مرحله نهایی برسانیم .

مدیرکل استاندارد تصریح کرد: 9 هزار و 254 بازرسی طرح طاها در سال 97 انجام شده که با نمونه برداری مستقیم از 340 ماده صورت گرفته و نهادهای نظارتی به صورت شبکه توزیع فرآورده های استان را زیرنظر دارند .

وی با اشاره به غیر استاندارد بودن 700 زمین بازی دراستان همدان اعلام کرد: از 470 شهربازی در سطع استان بازدید به عمل آمده که 292 مورد در سامانه ثبت که از این تعداد 241 مورد تأیید و 51 مورد پلمپ یا در مرحله فک پلمپ بودند که با این وجود استان همدان 18 درصد از متوسط استانداردهای شهربازی در کشور بالاتر است .  

مددی افزود: 37 واحد تولیدی طلا سازی در همدان شناسایی شده که با نمونه برداری به صورت تصادفی، 2 واحد حکم عدم انطباق بحرانی داشته که مربوط به تولیدکنندگان خارج از استان هستند که باید تعیین تکلیف شوند .

وی از فعالیت 44 جایگاه سوخت CNG در استان همدان خبر داد و گفت: از این تعداد 43 جایگاه فعال بوده و دارای حکم تطبیق با استاندارد هستند و یک مورد غیر فعال است که موارد استاندارد سازی شده در آزمون ارزیابی انطباق موفق به کسب بالاترین رتبه شده اند .

مدیرکل استاندارد همدان با بیان اینکه 35 سند استاندارد ملی تعریف شده افزود: هر قرارداد منعقد شده بین 40 تا 140 میلیون ریال بودجه از این مجموعه دریافت کرده اند .

وی خاطرنشان کرد: در سال 97 با برگزاری آزمون نازل جایگاه های عرضه سوخت مایع، 2 هزار و 181 جایگاه مورد بررسی و اندازه شناسی قرار گرفته است .

وی همچنین حضور 400 مدیرکنترل کیفی در واحدهای تولیدی را ازدیگر اقدامات این مجموعه دانست و گفت: صدور پروانه صلاحیت برای واحدهای تولید و بررسی در همدان و شهرستان های غرب کشور برعهده مدیران کنترل کیفی است .

مددی در ادامه تصریح کرد: 5 مرکز کنترل کیفی و 25 آزمایشگاه همکار مسئولیت خدمات استاندارد سازی  را به عهده دارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: