• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9711-15197-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

راه اندازی مرکز معاینه فنی خودرو اسدآباد در انتظار اخذ مجوز از مراجع قانونی

سرپرست شهرداری اسدآباد گفت: راه اندازی مرکز معاینه فنی خودروهای سبک اسدآباد منتظر اخذ مجوز از مراجع قانونی است .

احمد علی رضایی در گفتگو با ایسنا،منطقه همدان اظهار کرد فراخوان واگذاری مرکز معاینه فنی خودروهای سبک به بخش خصوصی در اواخر سال

گذشته انجام گرفت که در حال حاضر هنوز مجوز راه اندازی آن از مراجع قانونی اخذ نشده و در صورت اخذ مجوز از مراجع قانونی شهرداری شهر در اسرع وقت نسبت به راه اندازی آن اقدامات لازم را انجام خواهد داد .

وی در ادامه از وجود 212 هکتار بافت فرسوده در شهر اسدآباد خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 20 هزار واحد مسکونی و تجاری در شهر اسدآباد وجود دارد که از این تعداد واحد 20 درصد واحدها در بافت فرسوده شهر قرار دارند .

رضایی توجه به بافت فرسوده را از ضرورت‌های برنامه‌‌ريزی شهری عنوان کرد و گفت: اعطای وام‌های کم‌بهره، تخفيف ويژه عوارض نوسازی و اعطای امتيازهای ويژه برای سرمايه‌گذاری واحدهای تجاری  بخشی از سياست‌ها و راهکارهای شهرداری اسدآباد برای نوسازی بافت‌های فرسوده اين شهر است .

  وی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر مطالبات شهرداری بابت عوارض از ادارات سطح شهر اسدآباد بیش از 2 میلیارد و 200میلیون تومان و از شهروندان 4 میلیارد تومان است كه با پرداخت این مطالبات شهرداری خدمات متنوع و بهتری را در اختيار شهروندان قرار داده و روند ارائه این خدمات نیز تسریع بیشتری خواهد گرفت و این امر منوط به فرهنگ‌سازی صحیح در راستای ارتقاء و تقویت مشارکت مردم با شهرداری است .

رضایی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی توسط رسانه ها جهت پرداخت عوارض از سوی شهروندان یادآورشد:موفقیت شهرداری ها در گرو تعامل و مشارکت پررنگ شهروندان با شهرداری در پرداخت به موقع عوارض و مطالبات شهرداری خواهد بود .

وی در خصوص اجرای وضعيت طرح فاضلاب اين شهر نیز گفت: متاسفانه هنوز كمتر از 10 درصد مردم اسدآباد به شبكه فاضلاب شهری وصل شده اند، كه اميد است كار لوله گذاری، شبكه فاضلاب شهر اسدآباد امسال به سرانجام برسد .

سرپرست شهرداری اسدآباد با بيان اينكه ركود ساخت و ساز در سال های اخير موجب كاهش درآمدهای شهرداری شده است، افزود: برای تكميل برخی طرح های عمران شهری نياز به توجه دولت و تخصيص اعتبارات ويژه داريم .

رضایی از ايجاد ايستگاه دوم آتش نشانی شهر اسدآباد خبر داد و بيان داشت: برای اشرافیت و پوشش بیشتر محدوده شهری و روستایی ایستگاه دوم آتش نشانی ضمن تأمین اعتبار در حال عقد قرارداد با پیمانکار است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: