• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9711-15297-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

شهردار ملایر:

بوستان یخدان میرفتاح ملایر توسعه می یابد

شهردار ملایر گفت: با خرید و تملک بیش از 1500 مترمربع از املاک کنار یخدان تاریخی میرفتاح، به منظور جذب گردشگر فضای سبز اطراف آن توسعه می یابد.

حسین بابایی در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: با توجه به ساخت بوستان جنب یخدان میرفتاح با همکاری اداره مسکن و شهرسازی به وسعت 500 مترمربع و در راستای توسعه فضای سبز شهری هزار و575 مترمربع زمین به ارزش 142 میلیون تومان توسط شهرداری خریداری شده و قرار است به منظور گسترش بوستان اختصاص یابد.

وی این اقدام را در راستای باز آفرینی شهری و توسعه مناطق کم برخوردار شهر دانست و ابرازامیدواری کرد بتوانیم در آینده با تملک زمین های مجاور وسعت بوستان درحال احداث را گسترش دهیم.

شهردار ملایر در ادامه با اشاره به افتتاح آبشار مجموعه تفریحی - توریستی بام ملایر، اظهار کرد: از وسعت جنگل از منابع طبیعی شهرداری 10 هکتار به وسعت آن اضافه کرده است و سالانه 750 میلیون تومان هزینه نگهداری جنگل می شود.

وی ادامه داد: این پروژه در سال 88 شروع و تاکنون برای آن بیش از 12 میلیارد تومان هزینه شده و در این پروژه مجموعه رستوران ها، آبشار و آبنماهای متعدد و رودخانه های مصنوعی وجود دارد.

بابایی با بیان اینکه آبشار بام با هزینه بیش از یک میلیارد تومان به بهره برداری رسید که شامل 2  هزار مترمربع دیواره و 400 متر طول نهر است و با دو پمپ 100 کیلو وات آب را به بالا هدایت و در جوی ها جاری می کند، خواستار نگاه ویژه مسئولان به پروژه بام ملایر به عنوان یک پروژه تفریحی- توریستی و اختصاص اعتبار لازم به آن شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: