• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-13390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

تحویل 64 واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت در طول دهه فجر

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی استان همدان از تحویل 64 واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت در طول دهه فجر خبر داد.

حمیدالله فارسی در گفت وگو با ایسنا منطقه همدان، با بیان اینکه 29 واحد از این تعداد جزء مسکن مهر  بوده اند، اظهار کرد: سایر منازل تحویل داده شده متعلق به افراد معلولی بودند که خودشان با کمک تسهیلات بهزیستی ارئه شده اقدام به ساخت و یا خرید مسکن کرده بودند.

وی با اشاره به 880 میلیون تومان بودجه بلاعوض سازمان بهزیستی برای اعطای مسکن به معلولان در این دهه، گفت:  این سازمان با ارائه 18 میلیون تومان وام بلاعوض و 25 میلیون وام مسکن به خانواده‌های دارای 2 معلولیت به بالا روستایی برای خانه دار کردن آن‌ها اقدام می‌کند؛ همچنین این سازمان 30 میلیون تومان وام بلاعوض را نیز برای خانواده‌های دارای 2 معلولیت شهری نیز در نظر گرفته است.

وی در رابطه با تسهیلات مسکن سازمان بهزیستی به خانواده‌های تک معلولی، مطرح کرد: 8 میلیون تومان وام روستایی و 4 الی 8 میلیون تومان وام مسکن شهری باتوجه به شرایط اقتصادی علولین به آن‌ها رائه می‌شود.

فارسی با بیان اینکه سازمان بهزیستی  در سال‌جاری سهمیه ویژه‌ای را برای ساخت مسکن و تحویل آنان به معلولین شهری ندارد، عنوان کرد: 229 واحد برای خانواده‌های 2 معلولی و 375 واحد ویژه خانواده‌های تک معلولی روستایی از سهمیه‌های امسال معلولین  هستند.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی استان همدان در ادامه افزود: معلولین شهری می‌توانند در صورت ساخت و یا خرید منزل با مراجعه به این سازمان و به همراه داشتن پروانه ساخت و یا سند مالکیت ، از تسهیلات مسکن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به متوقف شدن ساخت مسکن مهر در دولت جدید، مطرح کرد: در گذشته 10 درصد از مساکن مهر ساخته شده به معلولین بهزیستی اختصاص می‌یافت امام اکنون با متوقف شدن ساخت آن دیگر اداره مسکن و شهرسازی اقدامی برای خانه دار کردن معلولین نکرده است.

فارسی 1233 نفر از معلولین شهری را در صف انتظار دریافت مسکن دانست و گفت: 281 نفر ازمعلولین روستایی نیز پشت نوبت دریافت  مسکن قرار دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: