• چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-8090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

سال آینده اتفاق افتد؛

پسماندهای عفونی مطب‌های همدان بی‌خطرسازی می‌شود

کارشناس مسئول بهدشت محیط و حرفه‎ای مرکز بهداشت همدان از اجرای طرح بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی مطب‌های همدان در سال آینده خبرداد.

علیرضا ظفری‌میرمحمدی در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به خطرناک بودن عدم جداسازی پسماندهای عفونی در مطب‌ها، بیان کرد: عدم جداسازی این دسته از زباله‌ها باعث می‌شود تا زباله‌گردها و نیروهای خدماتی شهرداری هنگام جستجو با مواد پزشکی آلوده تماس داشته باشند و دچار بیماری‌های عفونی، خونی و خطرناک شوند.

وی با بیان اینکه شرکت عصر سلامت سبز الوند آماده همکاری و عقد قرارداد با پزشکان برای بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی مطب‌ها است، مطرح کرد: متأسفانه هنور تعدادی از پزشکان با این شرکت همکاری نکرده‌‍‌اند از این‌رو این طرح به طور جامع در همدان به اجرا درنیامده است.

وی با بیان اینکه تمامی پزشکان در مطب‌های خود مکلف به جداسازی پسماندهای عفونی هستند، اظهار کرد: با برگزاری سمینار، کلاس‌های آموزشی و بازرسی‌ها، اهمیت و نحوه جداسازی پسماندهای عفونی به پزشکان اطلاع داده شده از این رو امید است سال آینده با همکاری تمامی پزشکان شاهد بی‌خطرسازی و تفکیک درست پسماندهای عفونی باشیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان نیز در این رابطه با اشاره به برگزاری جلسات و کلاس‌های مربوطه برای پزشکان، به خبرنگار ایسنا گفت: این سازمان بیشتر از یکسال است که در بحث جداسازی و تفکیک پسماندهای عفونی توسط پزشکان در مطب‌ها فعالیت می‌کند.

علیرضا مدرکیان تسریع پزشکان در تفکیک پسماندهای عفونی را الزامی دانست و افزود: مدتی از عقد قرارداد سازمان نظام پزشکی با شرکت عصر سلامت سبز الوند می‌گذرد اما متأسفانه برخی از پزشکان هنوز با این شرکت همکاری نکرده‌اند.

وی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی با تمام توان تلاش دارد تا هرچه سریع‌تر این فرهنگسازی در بین پزشکان صورت گیرد از این رو امید است تا سال آینده تمامی پزشکان همکاری لازم را با این شرکت برای تفکیک و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: