• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-11690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برقی شدن قطار همدان به تهران فاصله را کمتر و سرعت را بیشتر می کند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: با برقی شدن راه آهن همدان به تهران سرعت قطار از 160 کیلومتر در ساعت به 250 الی 300 کیلومتر در ساعت می رسد که مسافران را دو ساعته به تهران خواهد رساند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه همدان، حمیدرضا حاج بابایی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم ورود نخستین قطار همدان به تهران، اظهار داشت: کتابی با عنوان راه آهن تهران- همدان نوشته ام که تاریخچه راه آهن همدان را در آن به نگارش درآورده ام.

وی با بیان اینکه شان و جایگاه همدان در حدی است که پروژه های بزرگ و مهم برای آنان ایجاد شود، عنوان کرد: در سفر مقام معظم رهبری در سال 83 موضوع راه آهن همدان، مطرح و پس از بردن این پروژه در مجلس، سازمان برنامه و بودجه وقت نامه ایی با مضمون اینکه این پروژه توجیح اقتصادی ندارد نوشت و از پروژه های سفر رهبری حذف شد و ما مجبور شدیم این راه آهن را با قید دو فوریت در مجلس به شکلی مطرح کنیم که با وجود مخالفت دونفر از نمایندگان استان، رای مثبت گرفت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تقدیر وتشکر از همه کسانی که در به ثمر رسیدن این راه آهن تلاش کردند، تصریح کرد: مقدمات راه آهن ملایر به همدان آغاز شده است که قسمت طلایی این کار است زیرا متصل کننده سنندج و کرمانشاه است و از این مسیرها به تهران دو ساعت صرفه جویی در زمان انجام می شود.

وی عنوان کرد: موفق شده ایم در سال گذشته راه آهن زنجان، تبریز را به همدان قانون کنیم که متاسفانه برای سال جاری هیچ اقدامی صورت نگرفت ولی 10 میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده  است.

حاج بابایی با بیان اینکه گردشگری ما بسیار اساسی و مهم بوده و باید روی آن حساب کنیم، افزود: در حال حاضر دو سفر در یک روز به مقصد تهران در نظر گرفته شده است که با استقبال مردم تعداد سفرها بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه نقایصی در مسیر راه آهن وجود دارد که باید برطرف شود، تاکید کرد: ایستگاه راه آهن باید در کنار ایستگاه اتوبوس قرار بگیرد تا برای تردد مسافران مشکل کمتری داشته باشد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: راه آهن و اتوبان همدان دو بال برای پرواز استان همدان هستند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: