• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9712-13697-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجازه ندهیم جشنواره آلو و نان سنتی و کلره اسدآباد مصادره شود

فرماندار اسدآباد گفت:با حساسیت نسبت به برگزاری جشنواره های منحصر به شهرستان نباید اجازه داد جشنواره هایی چون جشنواره آلو ملحمدره و جشنواره نان سنتی و کلره چشمه قنداب اسدآباد به نام دیگر شهرستان ها مصادره شود.

به گزارش ایسنا،منطقه همدان،کریم حمیدوند در نشست با هیئت اندیشه ورزان جوان از برگزاری جشنواره نان سنتی و کلره (کلوچه ) طی چند روز آینده در روستای چشمه قنداب خبر داد و افزود:جوانان شهرستان به کمک اداره میراث فرهنگی از نقش موثری در حفظ و برگزاری باشکوه این جشنواره ها خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تداوم و برگزاری هر چه بهتر این جشنواره ها اجازه مصادره آن را به نام دیگر شهرستانها نخواهد داد تصریح کرد:در حال حاضر روستای گردشگری حبشی نیز دارای موسیر بسیار مرغوبی بوده که از این محصول به عنوان یک برند برای این روستا می توان استفاده کرد .

حمیدوند در ادامه با اشاره به 2روستای خنداب و قاسم آباد گفت:این دو روستا نیز به دلیل طبیعت بکر و زیبای خود به نحوی به عنوان روستاهای گردشگری این شهرستان مطرح بوده و این امر در دست پیگیری است و این دو روستا مستعد ایجاد پیست اسکی هستند که باید این ظرفیت ها را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

حمیدوند خاطر نشان کرد: گردشگری ظرفیت گسترده و قابلیت نامحدود به جهت ایجاد فرصت‌های شغلی جدید را داراست که می‌توان در این زمینه از فکرها، ایده‌ها و ظرفیت جوانان در حوزه میراث فرهنگی برای دست یابی به مطلوب‌ها گام برداشت و این اتفاق منجر خواهد شد، جوانان با استفاده از ظرفیت گردشگری در راستای رشد و توسعه شهرستان موفق‌تر ایفای نقش کنند.

وی با بیان اینکه در بحث رونق صنعت گردشگری شهرستان مشارکت مردمی راهگشا خواهد بود خاطر نشان کرد: کمک جوانان در تقوسا فرهنگ مشارکت مردمی از نقش موثری برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: