• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9712-13897-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

4 واحد صنایع تبدیلی در ملایر پروانه بهره برداری أخذ کردند

مدیر جهاد کشاورزی ملایر از أخذ پروانه بهره برداری 4 واحد صنایع تبدیلی در سال جاری به همت جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد.

علی مروت امیری در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه این وحدها شامل 3 واحد تصفیه و بسته بندی کشمش و یک واحد بسته بندی سبزیجات است، افزود: با آغاز فعالیت این واحد ها برای 44 نفز اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است.

وی میزان سرمایه گذاری انجام شده در این  4 واحد صنایع تبدیلی 6 میلیارد و 100 میلیون تومان عنوان و اظهارکرد: این واحدها در نواحی صنعتی سهند، سامن و شوشاب ملایر واقع شده اند.

امیری به پتانسیل و ظرفیت بالای ملایر در حوزه کشاورزی و باغداری اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری در این راستا می تواند یکی از زمینه های اشتغالزایی، توسعه و رونق اقتصادی باشد.

مدیر جهاد کشاورزی ملایر به نقش صنایع تبدیلی در تولید ثروت و رونق صادرات اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه ملایر به عنوان " شهر جهانی انگور" شناخته شده و از سوی دیگر جایگاه شاخصی در تولید سایر محصولات باغی و کشاورزی دارد باید در زمینه به سمت جذب سرمایه گذار حرکت کنیم.

امیری با تأکید بر اینکه توسعه زنجیره تولید و ایجاد صنایع تبدیلی تکمیلی از الزامات رعایت چارچوب های اقتصاد مقاومتی است ، ادامه داد: صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، افزایش سطح درآمد روستائیان، بالابردن بهره‌وری بخش کشاورزی و افزایش سهم اشتغال صنعتی در مناطق روستایی و به عنوان جزئی از فرآیند توسعه روستایی ایفای نقش می­ کند .

وی خاطرنشان کرد: همچنین در سال جاری تعداد 3 واحد از کارخانه های غیرفعال و نیمه فعال شهرستان با أخذ وام و تسهیلاتی حدود 3 میلیارد تومان از محل اشتغال روستائی موفق به تجهیز و نوسازی دستگاه های خود شدند و فعالیت خود را مجدداً آغاز کردند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: