• دوشنبه ۱۲ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1191-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان اعلام کرد

مدیریت سیلاب در همدان با بندها و تغذیه مصنوعی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: بندها و تغذیه مصنوعی در استان سیلاب و طغیان رودخانه ها را مدیریت کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، منصور ستوده از وضعیت ذخیره تغذیه مصنوعی و بندهای استان گفت و یادآور شد: با توجه به ورود سامانه بارشی که از 11 فروردین تا بعدازظهر امروز به فعالیت خود در استان ادامه می دهد، دریچه های تغذیه مصنوعی و بندهای به منظور کنترل سیلاب باز شده است.

وی با بیان اینکه بندهای تاخیری بهار و صالح آباد و بند کریم پر شده و آب ورودی به رودخانه هدایت می شود، افزود: در حال حاضر تغذیه مصنوعی خنداب در شهرستان اسدآباد پر شده و آب وارد شده به حوضچه این تغذیه مصنوعی نیز، وارد رودخانه می شود.

ستوده گفت: حوضچه شماره 1 تغذیه مصنوعی هارون آباد در شهرستان بهار نیز پر و با باز شدن دریچه، آب به حوضچه دوم منتقل می شود و همچنین حوضچه های شماره 1 و 2 تغذیه مصنوعی کوریجان در همدان نیز پر و آب وارده به حوضچه های دیگر منتقل می شود.

وی ادامه داد: تغذیه مصنوعی سلطانیه و ازندریان در شهرستان ملایر پر شده و آب وارده نیز از طریق دریچه ها و سرریز به رودخانه هدایت می شود.

ستوده همچنین از وضعیت تغذیه مصنوعی ها هریان در شهرستان رزن و سراوک در شهرستان فامنین خبر داد و عنوان کرد: با بارش های خوب در سالجاری این دو تغذیه مصنوعی نیز در آستانه پر شدن هستند.

وی افزود: در حال حاضر همکاران فنی و اعضای مدیریت بحران در شرکت حضور دارند و وضعیت بندها و تغذیه مصنوعی ها و سدها و همچنین رودخانه ها استان را بررسی و در صورت لزوم نسبت به رفع مشکلات اقدام می کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان درپایان از مردم درخواست کرد ضمن رعایت اصول ایمنی از نزدیک شدن به رودخانه ها، آبگذری ها جدا خودداری کنند و همچنین به شایعات توجهی نکنند و اخبار و رویدادها را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: