• یکشنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-9897-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

تولد یک رودخانه در اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: شب گذشته صدای غرشی مهیب موجب ترس و هراس مردم روستای ماوا واقع در بخش پیرسلمان اسدآباد شد که این صدا ناشی از ایجاد رودخانه ای در بالادست روستا بوده است.

کریم حمیدوند در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: از شب گذشته تا کنون در این محل 4 مورد انفجار همراه با رانش کوه و ترکیدن مخزن چشمه سفره های آب زیرزمینی اتفاق افتاده که در پی این انفجارها رودخانه ای از سنگ و صخره و گل و خاک به حرکت افتاده است.

وی با اشاره به اینکه وجود درختان در مسیر بالادست روستا تا حدود بسیاری مانع آسیب و تخریب روستای ماوا شده، افزود: به محض نخستین انفجار بازدید میدانی از این محل انجام گرفته و از استان تقاضای بررسی کارشناسانه حادثه را با اعزام تیم کارشناسان زمین شناسی خواستار شدیم که این تیم صبح امروز بررسی خود از این محل را انجام دادند.

حمیدوند یادآور شد: تیم کارشناس زمین شناسی با بازدید محل اعلام کردند که احتمال انفجار و ترکیدن سفره های زیرزمینی و مخزن چشمه های دیگر با رانش کوه در این محل وجود خواهد داشت. 

فرماندار با بیان اینکه در اقدامات اولیه فعلا با کمک اهالی روستا و نیروهای امدادی مسیر حرکت تا حدودی سیل مسدود شده است، خاطرنشان کرد: طی نامه ای از مدیریت بحران استان برای محافظ روستا تقاضای نیوجرسی کرده ایم تا این طریق از وقوع خطرات احتمالی جلوگیری شود.

حمیدوند همچنین با بیان اینکه خوشبختانه 4 مورد حوادث انفجار ناشی از ترکیدن مخزن چشمه و سفره های زیرزمینی تلفات جانی در این روستا به همراه نداشته است، گفت: برخی از مساکن و واحدهای دامی روستا دچار آسیب و آبگرفتگی شده اند که در حال برآورد خسارت هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: