• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

همدان با «بم» خواهرخوانده می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان از خواهرخواندگی همدان با شهرستان بم خبر داد.

کامران گردان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، بیان کرد: طی دیداری که با شورای اسلامی شهر بم داشتیم، تصمیم به عقد تفاهم نامه‌ای مبنی بر خواهرخواندگی همدان با شهرستان بم گرفتیم.

وی ادامه داد: این امر به هماهنگی های لازم با اداره کل میراث فرهنگی استان و سایر دستگاه های ذیربط نیاز دارد که در حال انجام بررسی و انجام است.

گردان با بیان اینکه برای انجام این کار نیاز به سفر به بم داریم، افزود: بنرهای تبلیغاتی به منظور معرفی همدان در شهرستان بم نصب شده که به زودی در همدان هم این اتفاق خواهد افتاد.

وی درباره سایر اقداماتی که در آینده صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: بر اساس گفتگوهای صورت گرفته، خیابانی در همدان، به نام بم و در بم، خیابانی به نام همدان نامگذاری خواهد شد.

گردان درباره ویژگی های شهرستان بم برای خواهرخواندگی، تصریح کرد: 5 اثر شهرستان بم به ثبت جهانی رسیده در حالیکه در همدان با وجود داشتن قدمت طولانی، آثار فقط به ثبت ملی رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه این اتفاق برای هر دو طرف دارای سود و مزایا است، خاطرنشان کرد: انجام این کار برای همدان بیشتر از شهرستان بم منفعت دارد چرا که بم به علت آثار جهانی خود، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری دارد که امیدواریم با انجام این کار مسافران این شهرستان، به همدان نیز سفر کنند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام هیچ اعتباری نیاز ندارد، اعلام کرد: انجام این کار موکول به سفری به میزبانی شهرستان بم و عقد و امضاء تفاهمنامه میان دو طرف است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان درباره زمان اجرایی شدن این طرح، بیان کرد: بنا بر برنامه ریزی های انجام شده، این اتفاق تا ماه رمضان محقق می‌شود و نتایج آن اعلام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: