• سه شنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

شهردار همدان:

آبگرفتگی‌ بحرانی در همدان رخ نداد /زیرساخت‌های شهری آسیب دید

شهردار همدان با تأکید براینکه با مدیریت شهرداری در بارش‌های اخیر از بحران جلوگیری شد، گفت: با وجود اینکه همدان دومین شهر پربارش جهان در روزهای اخیر بود اما با مدیریت بحران آبگرفتگی جدی و بحرانی در این شهر رخ نداد.

عباس صوفی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه ظرفیت بارش و آب‌راه‌های شهر همدان 44 میلی‌متر است، اظهارکرد: در طول 24 ساعت در همدان 110 میلی‌متر بارش صورت گرفت که اگر مدیریت نمی‌شد این شهر نیز دچار بحران می‌شد.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری همدان در راستای کنترل آبگرفتگی، تصریح کرد: آبگرفتگی در بارش‌هایی با این حجم زیاد امری طبیعی است اما با اقدامات پیشگیرانه و پای کار بودن 550 نیروی شهرداری به طول 40 ساعت منجر شد این آبگرفتگی‌ها کنترل و مهار شود.

صوفی با بیان اینکه در برخی از مناطق شهر مشکلاتی از جمله بیرون زدگی فاضلاب به‌وجود آمد، یادآور شد: در برخی از مناطق شهر بیرون زدگی فاضلاب و بالا آمدن قنوات مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرد که با حضور نیروهای شهرداری برطرف شد.

شهردار همدان با اشاره به آبگرفتگی منازل ساخته شده در حریم رودخانه‌ها، اظهارکرد: منازلی که در حریم رودخانه‌ها احداث شده‌اند در بارش‌های گذشته دچار مشکلاتی شدند که با تدابیر مدیریت استان و شهرداری بحرانی ایجاد نشد.

وی با تأکید براینکه بارش‌های اخیر به زیرساختهای شهری آسیب وارد کرده است، ادامه داد: خوشبختانه آسیب جدی وارد نشده و به خیر گذشت اما هنوز مبلغ خسارات هنوز برآورد نشده است.

صوفی خاطرنشان کرد: در روزهای قبل از بارندگی تمامی رودخانه‌های شهر همدان لایروبی شده و از مسیرهای آبرو بازدید و دریچه‌ها بازگشایی شد همچنین 50 هزار کیسه شن برای هدایت سیل آماده سازی شده بود.

وی با بیان اینکه در کنار هر یک از رودخانه‌های شهر همدان تجهیزات و ماشین‌آلات شهرداری قرار گرفته شده بود، افزود: در بحث بارش و آبگرفتگی همه تجهیزات شهرداری همدان بسیج شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: