• سه شنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2491-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرتنظیم بازار سازمان جها کشاورزی استان همدان:

ظرف 48 ساعت آینده بازار پیاز به روال طبیعی باز می‌گردد/کاهش 10 درصدی قیمت سیب‌زمینی

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به ممنوعیت صادرات پیاز و سیب‌زمینی، گفت: قیمت پیاز به دلیل مشکلات سیل در استانهای جنوبی افزایش یافت که به نظر می‌رسد در 48 ساعت آینده روال طبیعی پیدا خواهد کرد.

داریوش سرحدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه استان همدان تعیین کننده قیمت پیاز نیست، اظهارکرد: درگیری استانهای جنوبی کشور با سیل باعث شد روند حمل و نقل با کندی مواجه شود و این موضوع به افزایش قیمت پیاز دامن زد.

وی با اشاره به ممنوعیت صادرات پیاز و سیب‌زمینی، تصریح کرد: صادرات پیاز و سیب‌زمینی از 15 اسفند ممنوع شده است که باعث افت قیمت این محصولات در بازار شود.

وی از کاهش 10 درصدی قیمت سیب‌زمینی در روز گذشته خبرداد و افزود: روز گذشته سیب‌زمینی برای مصرف‌کننده 10 درصد و برای عمده فروشی 15 درصد کاهش قیمت داشته است که قطعاً با برداشت تولیدات استانهای جنوبی و ورود این محصولات به بازار با افت قیمتی مواجه خواهد شد.

مدیرتوسعه بازرگانی سازمان جها کشاورزی استان همدان با اشاره به ورود سازمان جهادکشاورزی در تنظیم بازار میوه شب عید، خاطرنشان کرد: درحال حاضر نیز جهاد کشاورزی به منظور کنترل قیمت در برخی از نقاط استان سیب و پرتقال را به قیمت مصوب توزیع می‌کند.

سرحدی درباره افزایش قیمت سیب و پرتقال در بازار، ادامه داد: تا 15 فروردین صارات سیب و پرتقال ممنوع اعلام شده است و به دلیل باز شدن صادرات در روزهای پایانی فروردین تب و تابی در بازار ایجاد شده است و افزایش داشته است.

وی از روند کاهشی قیمت مرغ در بازار خبرداد و یادآور شد: قیمت مرغ در 19 فروردین نسبت به 18 فروردین 2.5 درصد کاهش داشته است همچنین نسبت به اواخر سال که 14هزار تومان بود نیز کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

مدیرتوسعه بازرگانی سازمان جها کشاورزی استان همدان گفت: درحال حاضر قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ از 12هزار و 450 تومان به 12هزار و 150تومان رسیده است.

سرحدی با اشاره به کاهش 2درصدی قیمت دام زنده در بازار دام همدان، افزود: با وجود اینکه قیمت دام زنده کاهش یافته است اما قیمت گوشت قرمز در بازار تغییری نداشته است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: