• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-3091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره مرتع و بیابان استان همدان مطرح کرد

گونه‌های مرتعی احیا می‌شوند/ فشار 10 برابری چرای دام بر مراتع همدان

رئیس اداره مرتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به بارش‌های خوب امسال، گفت: پیش‌بینی می‎شود تابستان امسال بسیاری از گونه‌های مرتعی استان احیا شود.

حسین علیرضایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه بسیاری از مراتع هنوز در زیر برف قرار دارند، اظهار کرد: با بارشهای امسال گیاهانی که از بین رفته و یا در حال نابودی بودند، احیا می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه اگر مراتع استان قرق شوند به طور قطع گیاهان احیا می‌شوند، تصریح کرد: 4000 تا 5000 هکتار از مراتع استان همدان تا پایان فصل چرا در قرق قرار دارند.

علیرضایی با بیان اینکه عشایر از 15 اردیبهشت وارد استان می‌شوند، خاطرنشان کرد: عشایر از 15 خرداد در مراتع استان مستقر می‌شوند.

رئیس اداره مرتع و بیایان اداره کل منابع طبیعی استان همدان ظرفیت مراتع این استان را 45 هزار واحد دامی دانست و افزود: دام عشایر بیش از 10 برابر ظرفیت مراتع است به‌طوریکه عشایر هر ساله بین 500 تا 600 هزار واحد دامی را به مراتع استان وارد می‌کنند.

وی درباره رشد قارچ‌های خوراکی و سمی در مراتع استان همدان، یادآور شد: بهره‌برداری از قارچ‌های خوراکی خودرو و سمی در مراتع استان همدان رایج نیست، با این وجود به شهرستانها اطلاع‌رسانی شده تا مردم از این قارچ‌ها استفاده نکنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: