• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-13097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

اسدآباد جزء طرح های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار گرفت

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:اسدآباد از بین 2 استان همدان و کرمانشاه در بنیاد برکت برای ایجاد طرح های اشتغال زایی انتخاب و قرار گرفته است.

دکتر اکبر رنجبرزاده در گفت و گو با ایسنا،منطقه همدان ،اظهار کرد:ورود بنیاد برکت به اسدآباد یک کار بزرگ بوده و اسدآباد جزء شهرهایی است که بنیاد برکت در آن متمرکز شده و مصوب گردیده طرح های اشتغال زایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت زیر نظر مقام معظم رهبری از جایگاه بالایی در بحث محرومیت زدایی و اشتغال برخوردار است افزود:در راستای ایجاد طرح های اشتغال زایی 10 تا 15 نفر از جوانان نخبه ،توانمند اسدآبادی که آمادگی خدمت داشته باشند تا پایان این ماه فرصت دارند به بنیاد برکت معرفی و طی آزمون و گذراندن دوره آموزشی تسهیل گر 70 روستای اسدآباد در اجرای طرح های اشتغال زایی باشند.

رنجبرزاده همچنین با اشاره به کارخانه ذوب آهن (فرومنگنز )اسدآباد هم گفت:با پیگیری های انجام گرفته شده قرار بر این است که این پروژه 25 ساله به بخش خصوصی واگذار شود در غیر این صورت دولت خود این پروژه را تحویل گرفته و راه اندازی خواهد کرد.

وی یادآورشد: با تغییر خط تولید کارخانه ذوب آهن از شمش چدن به فرومنگنز در صورتی که بخش خصوصی پروژه ذوب آهن شهرستان را تحویل بگیرد کارها با سرعت بیشتری پیش رفته و طی 5 یا 6 ماه آینده این پروژه با تولید فرومنگنز وارد مدار شده و برای 200 نفر به صورت مستقیم و 1000 نفر غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی همچنین از احداث کارخانه کاغذ در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد:برای اجرای این طرح ،50 درصد سرمایه توسط بخش خصوصی و 50 درصد مابقی توسط دولت برای احداث این کارخانه در شهرستان باید سرمایه گذاری شود که در صورت نبود سرمایه گذار بخش خصوصی ،دولت به تنهایی نسبت به احداث کارخانه کاغذ اسدآباد اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: