• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-13197-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده ملایر مطرح کرد

از احداث کارخانه پسماند تا راه‌اندازی دوباره «کیان‌کرد»

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی با مشارکت بخش خصوصی کارخانه پسماند ملایر به زودی احداث می شود.

محمد کاظمی در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، در این رابطه افزود: در نشست اخیر خود با حسین رجب صلاحي معاون امور شهرداري هاي سازمان شهرداري ‌ها و دهياري ‌های کشور بر ضرورت افزایش حمایت از شهرداری ‌های شهرستان ملایر تأکید شد.

وی اظهار کرد: در این نشست که سرمایه ‌گذار بخش خصوصی برای احداث کارخانه پسماند و تولید برق از آن حاضر بود، تصمیمات لازم به منظور احداث این پروژه کلیدی اتخاذ شد.

کاظمی ادامه داد: با توجه به تمهید مقدمات لازم توسط شهرداری ملایر و معاونت عمرانی استانداری همدان و پس از بررسی کارشناسی طرح در این جلسه، مقرر شد برای وارد کردن تجهیزات لازم از کشور آلمان، تعامل موثر با دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت پذیرد.

نقش دانشگاه علمی کاربردی در کاهش فاصله علم، صنعت و تولید

نماینده مردم ملایردر خانه ملت در ادامه در دیدار خود به محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اشاره کرد و گفت: در این جلسه ضمن انعکاس نیازها و مشکلات دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز ملایر به نقش تأثیرگذار این دانشگاه در کم کردن فاصله مراکز آموزش عالی و بخش صنعت و تولید اشاره کرد.

وی یکی از جدی‌ترین نیازهای بخش اشتغال کشور را افزایش مهارت آموزی و آموزش‌های کاربردی دانست و بیان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در این عرصه از ابزارهای بیشتری برخوردارند.

کاظمی تحقق شعار "رونق تولید" را محتاج تلاش همگان عنوان کرد و افزایش تعامل دانشگاه‌ها و بخش صنعت و تولید را راهگشا دانست و افزود: در این جلسه تصمیمات مقتضی برای مشکلات کنونی دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز ملایر اتخاذ شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآورشد: در سفر معاون اول رئیس جمهور به ملایر در مورد مشکلات کارخانه کیان کرد رایزنی های فراوانی داشتیم و از طرفی با سرمایه گذار نیز جلساتی برگزار کردیم، با این اقدامات و پیگیری های مستمر و برطرف شدن موانع و مشکلات به زودی شاهد بازگشت مجدد کارخانه کیان کرد به چرخه تولید هستیم.

نماینده مردم ملایردر مجلس گفت: در راستای بازگرداندن واحدهای تولیدی متوقف شده با توجه به اینکه بخش اعظم مشکلات در بحث تسهیلات است، برنامه ریزی شده که با حضور بانک عامل مربوطه جلساتی برگزار و سرمایه در گردش به آنها اعطا شود تا واحدها مجدداً راه اندازی شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: