• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-3394-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : گفتگو

با برگزاری نمایشگاه‌های قرآن انجام می‌شود؛

گوشزد اهمیت قرآن به مردم و مسئولان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به برگزاری نمایشگاه «قرآن برای زندگی» گفت: با برگزاری این نمایشگاه‌ها اهمیت قرآن به مردم و مسئولان گوشزد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی دشتکی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در جامعه اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های قرآن ارتباط مردم و مسئولان را با قرآن ارتقاء می‌بخشد به طوریکه باید نمایشگاه قرآن در سطح ملی، استانی و حتی در سطوح مختلف شهری و بخشی برگزار شود تا سبک زندگی قرآنی و اسلامی در جامعه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه خداوند مسئولیت خلیفه الهی را بر روی زمین به انسان بخشیده و قرآن را برنامه رسیدن به این افق نورانی و سعادتمند قرار داده است، افزود: قرآن نقشه راه سعادت مادی و معنوی برای رسیدن انسان به جایگاه والای انسانی است و جامعه باید بر اساس این مقیاس حرکت کند و در تمامی جایگاه‌ها باید قرآن اولویت اول و آخر باشد.

دشتکی تأکید کرد: جایگاه قرآن را باید در جامعه برای مردم تبیین کرد به طوریکه ابتدا باید جایگاه قرآن را شناخت سپس زمینه انس و ارتباط را فراهم آورد و در تمامی جایگاه‌ها از آن بهره گرفت، در این حالت رفتارهای قرآنی و اسلامی حاصل می شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه «قرآن برای زندگی» گفت: با برگزاری این نمایشگاه‌ها اهمیت قرآن به مردم و مسئولان گوشزد می شود به طوریکه با گسترده شدن این نوع نمایشگاه‌ها ارتباط مردم و مسئولان با قرآن تنگاتنگ خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: با اجرای سبک زندگی قرآنی و اسلامی نقشه راه علمی و عملی سپردن مسئولیت‌ها به افراد اهل، پیشتازی جوانان، برنامه‌ریزی در حوزه اخلاق، اقتصاد و عمران و...، چگونگی برخورد با دوست و دشمن، اجرای عدالت، ظلم‌ستیزی و... نیز از قرآن برگرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: در گام اول باید حساسیت لازم در مردم و مسئولان در زمینه جایگاه قرآن توسط مبلغان، مداحان و اقشار تأثیرگذار جامعه همچون اساتید و دلسوزان قرآن ایجاد شود تا زمینه لازم برای اجتماعی‌سازی فرهنگ قرآنی فراهم آید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: