• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 982-397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

محور گردنه اسداباد ایمن سازی موقت شد

مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اسدآباد از ایمن سازی موقت محور گردنه این شهرستان خبر داد.

ساسان رستمی در گفت و گو با ایسنا ،منطقه همدان ،اظهار کرد:در بارش های سیل آسا اخیر 7 نقطه از گردنه اسدآباد دچار رانش های عمیق شد که در همین راستا با حضور معاون عمران استانداری در شهرستان جلسه شورای فنی برای بررسی ابعاد این مشکل تشکیل گردید .

وی افزود:در اقدام کوتاه مدت ایمن سازی موقت با استفاده از بیس و آسفالت سرد در دستور کار قرار گرفت که اکیپ های راهداری این اقدام را به خوبی به انجام رسانده اند و به صورت 24 ساعته برای مراقبت از وضعیت محور در این مسیر حضور دارند.

وی تصریح کرد:براساس تصمیم شورای فنی در بلند مدت بحث احداث تونل گردنه و جابه جایی مسیر با تراشیدن کوه در دستور کار قرار دارد که کارمطالعاتی آن در حال انجام است.

رستمی خاطر نشان کرد:در رانش های اتفاق افتاده خوشبختانه با مراقبت های ویژه انجام شده راهداری تاکنون هیچ گونه مشکل ترافیکی طی این مدت وجود نداشته و وضعیت تردد در محور فوق کاملا عادی است.

وی با بیان اینکه باید در گردنه اسدآباد تونل احداث  شود تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در جدول 20 قانون بودجه احداث گردنه اسدآباد به تصویب رسیده که جدول 20 قانون بودجه اجازه همزمان اجرا و مطالعه طرح را به وجود می آورد .

رستمی اظهار کرد: اصلاح و بازسازی تنها یک رانش گردنه اسدآباد که خطر ساز شده به اعتباری افزون بر 10 میلیارد تومان و اصلاح و بازسازی کامل گردنه به اعتباری افزون بر 50 میلیارد تومان نیاز دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: