• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-291-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تقدیر نماینده نهاوند از عملکرد وزارت نیرو در مدیریت سیل

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات وزارت نیرو در مدیریت سیلاب، شایسته قدردانی است، گفت: برخی با نگاه‌های خاص عنوان می‌کردند که ساخت سد به چه درد می‌خورد و یا اینکه نیازی نیست اما امروز با توجه به وجود بحران سیلاب در کشور این نیاز بیش‌از پیش احساس می‌شود

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، حسن بهرام‌نیا با اشاره به سیلاب و بارش های اوایل سالجاری در نقاط مختلف کشور، افزود: وزیر نیرو و همکارانشان از همان ابتدا پای کار بودند و دائم با پایش، میزان ورودی و خروجی آب سدها، تأسیسات آبی را مدیریت می کردند که بنده نیز در کمیسیون انرژی مجلس از اقدامات شایسته ایشان تقدیر کردم.

بهرام نیا تصریح کرد: امروز کشور در بحث سیلاب خسارات زیادی را متحمل شده که خوشبختانه با ورود همه‌جانبه دستگاه‌های دولتی و ارگان‌های نظامی این مشکلات بر مردم سیل‌زده هموارتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه مجتمع آب‌رسانی گاماسیاب بااعتبار ۱۵ میلیارد تومان برای تأمین آب شرب سالم و تصفیه‌ شده برای ۲۳ روستا در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه شهرستان نهاوند در بحث بارش‌های اخیر رکورددار جهانی، کشوری و استانی با بارش ۱۶۰ میلی‌متر در ۲۴ ساعت بود، گفت: با آمادگی‌هایی که پیش از بحران از طرف مسئولان استانی و شهرستانی صورت گرفت این خسارات در نهاوند به حداقل رسید اما بازهم با این وجود طبق آخرین آمار ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های راه، منازل مسکونی و کشاورزی شهرستان وارد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان نیز اظهار کرد: با پیگیری های نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی اعتبار مصوب سد گرین از 4 میلیارد تومان به 17 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

منصور ستوده با بیان اینکه قرارداد سد مخزنی گرین با تخصیص 22 میلیون مترمکعب منعقد شده است، افزود: ارتفاع، طول و عرض این سد به ترتیب ۷۰، ۳۳۶ و 8 متر است.

وی حجم مخزن سد گرین در رقوم نرمال بهره برداری را 10 میلیون مترمکعب و حجم تنظیم این سد ۲۲.۱ میلیون مترمکعب خواند و تصریح کرد: نوع سیستم انحراف آب این سد کالورت و فرازبند است که طول آن 320 متر است.

وی با اشاره به آزاد بودن سرریز سد گرین و با بیان اینکه این سد سه سیستم تراز آبگیری دارد، خاطرنشان کرد: سطح حوزه آبریز رودخانه در ساختگاه انتخابی 52 کیلومتر است.

ستوده با اشاره به اینکه اعتبارات مصوب سد گرین در سال 97، یک میلیارد و 875 میلیون تومان بوده است، بیان کرد: اعتبار این سد در لایحه بودجه سال 98، چهار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با همت و تلاش نماینده مردم نهاوند در مجلس به 17 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که اعتبار مصوب در مقایسه با سال گذشته ۹ برابر رشد فزاینده داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: