• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان خبرداد؛

صرفه جویی 140 میلیون لیتری مصرف بنزین در همدان

  

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان از صرفه جویی 140 میلیون لیتری مصرف بنزین در این  منطقه خبرداد و گفت: در پایان سال 97  صرفه‌جویی 140 میلیون لیتری در مصرف بنزین در همدان محقق شد.

امین روستایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در پایان سال 97 آمارها حاکی از صرفه جویی افزون بر 140میلیون لیتری مصرف فرآورده بنزین از طريق تنوع بخشي به سبد سوختي خانوارها و جايگزين كردن آن با CNG  در منطقه همدان است .

وی تصریح کرد: در 365 روز سال گذشته، 140 میلیون و 570 هزار متر مکعب سوخت پاک در جایگاه‌های استان همدان عرضه و به مصرف رسید .

وی با بیان اینکه هم اکنون از 250 نازل عرضه سوخت گاز طبیعی فشرده در منطقه 211 نازل فعال بوده است، خاطرنشان کرد: به طور میانگین در سال گذشته از هر نازل 732 هزار متر مکعب سوخت به کپسول خودروها تزریق شده است .

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان یادآور شد: بیشترین میزان سوخت CNG   تحویلی در سال 97 به ناحیه مرکزی (همدان، فامنین و قهاوند) اختصاص یافته که با رقمی افزون بر 64 میلیون متر مکعب حدود 40 درصد از رقم کلی را شامل می‌شود .

روستایی با بیان اینکه در حال حاضر در 47 جایگاه منطقه همدان سوخت گاز طبیعی فشرده عرضه می‌شود، ادامه داد: 24 جایگاه تک منظوره CNG   و 23 جایگاه دیگر دومنظوره (فرآورده مایع و سی ان جی) است .

وی تأكيد كرد: با توجه به وجود ذخاير عظيم گاز طبيعي در كشور عزيزمان از سويي و مزيت‌هاي فراوان اقتصادي و زيست محيطي مصرف گاز طبيعي فشرده براي مصرف كنندگان از سوي ديگر، گرايش عمومي به سمت مصرف اين فرآورده با ارزش را روز بروز بيشتر مي‌سازد .

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: